ذخیره سد زاینده رود به 308 میلیون مترمکعب رسید

به گزارش پزشکی مدرن، مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: مجموع ذخیره آب سد های بزرگ استان اصفهان در نیمه اول فروردین به 366 میلیون مترمکعب رسید.

ذخیره سد زاینده رود به 308 میلیون مترمکعب رسید

به گزارش گروه استان های خبرنگاران، احسان الله امینی، مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به آخرین شرایط ذخیره آبی 6 سد استان اصفهان تا چهاردهم فروردین امسال، اظهار کرد: ذخیره سد مخزنی زاینده رود با ظرفیت عادی یک میلیارد و 250 میلیون متر مکعب امروز به 308 میلیون مترمکعب رسید.

امینی با بیان این که ذخیره آبی سد زاینده رود مشابه سال گذشته است، ادامه داد: در مقایسه با بلندمدت (50 سال)، ذخیره آب این سد 60 درصد کاهش یافته است.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان به شرایط سد گلپایگان اشاره نمود و گفت: این سد در چهاردهم فروردین امسال 19.5 میلیون مترمکعب آب ذخیره داشته است و حجم آن در مدت مشابه سال قبل بدون تغییر بوده و در مقایسه با بلند مدت 30 درصد کاهش نشان می دهد.

وی اضافه کرد: ذخیره سد قره آقاچ سمیرم با گنجایش 21 میلیون مترمکعب، به 20 میلیون مترمکعب رسیده است.

امینی با بیان این که ذخیره سد حنای سمیرم تا امروز به 9.8 میلیون مترمکعب رسیده است، توضیح داد: حجم این سد در مدت مشابه سال گذشته 16.7 میلیون مترمکعب بود و نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش و در مقایسه با بلند مدت 50 درصد کاهش ذخیره آبی دارد.

وی ادامه داد: سد خمیران در تیران و کرون تا امروز 6.6 میلیون مترمکعب ذخیره آبی داشته است و ذخیره این سد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 34 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 38 درصد افزایش نشان می دهد.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: سد باغکل واقع در خوانسار نیز هم اکنون حدود 2 میلیون مترمکعب آب دارد در حالی که ذخیره آن در سال گذشته 2.5 میلیون مترمکعب بود؛ بر این اساس حجم آبی سد باغکل در مقایسه با سال قبل 20 درصد کاهش نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1101

به "ذخیره سد زاینده رود به 308 میلیون مترمکعب رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخیره سد زاینده رود به 308 میلیون مترمکعب رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید