دهن کجی کمیته فنی فدراسیون تکواندو به قواعد مسابقات انتخابی

به گزارش پزشکی مدرن، در حالی که پیش از این فرایند حضور نفرات به اردوی تیم ملی تکواندو اعلام شده بود اما باز هم کمیته فنی برخلاف نتیجه رقابت ها شرایط حضور برخی بازیکنان شکست خورده در اردو را فراهم کرد.

دهن کجی کمیته فنی فدراسیون تکواندو به قواعد مسابقات انتخابی

مهدی منصرف- به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، رقابت های انتخابی ورود به اردوی تیم ملی تکواندو روز گذشته با حضور 62 تکواندوکار در 8 وزن برگزار گشت تا پس از مسابقات آزاد کشوری، استارت حضور تیم ملی در بیست و پنجمین دوره حضور در مسابقات قهرمانی جهان جدی تر خورده شود.

در حالی که پیش از آغاز رقابت های روز گذشته، فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی تکواندو پشت میکروفون قرار گرفت و اعلام کرد که بازیکنان فینالیست هر وزن به اردو دعوت خواهند شد و بازیکنان بعد از سرانجام انتخابی درخواست فرصت دیگر را نداشته باشند اما امروز با اعلامی رسمی فدراسیون تکواندو 25 بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت شدند تا تناقص در گفتار و رفتار کادر فنی تیم ملی دیده شود.

دعوت 9 بازیکن بیشتر همراه با 16 فینالیست مسابقات انتخابی از سوی کمیته فنی بار دیگر نشان می دهد که رقابت های انتخابی تنها ملاک برای مشخص ترکیب تیم ملی نیست و قواعد بازی برای برخی بازیکنان تحت هر شرایطی قابل تغییر است.

در این شرایط و با این نحوه تصمیم گیری این سوال مطرح می شود که چه اصراری وجود داشت که مسابقات انتخابی ورود به اردوی تیم ملی روز گذشته با این فشردگی برگزار و تا ساعت 22:30 شب نیز ادامه داشته باشد؟ وقتی قرار بود یک چهارم بازیکنان حاضر در مسابقات با هر معتار و معیاری به اردوی تیم ملی دعوت شوند، بهتر نبود با نظر کمیته فنی و کادرفنی تعداد بازیکن به اردو دعوت می شدند تا بر اساس سلیقه و نظر سرمربی تیم ملی ترکیب انتخاب شود و این فشار سنگین وجود نداشته باشد و از طرفی دیگر این همه حرف و حدیث پیش نیاید.

اینکه برخی بازیکنان با وجود شکست در رقابت های گذشته همچنان از دید کادر فنی و کمیته فنی مستحق فرصت های بیشتر هستند، آیا اجحاف در حق سایر بازیکنان نیست؟ از طرفی طبق خبر اعلامی در سایت فدراسیون تکواندو، این 9 بازیکنان منتخب کمیته فنی برای حضور در تیم ملی هستند. موضوعی که نیاز توضیح از سوی اعضای کمیته فنی را ایجاب می کند تا مشخص شود نظر سرمربی تیم ملی چقدر در دعوت این بازیکنان دخیل بوده است؟ کمیته فنی باید به صورت شفاف اعلام کند با چه متر و معیاری برخی بازیکنان شایسته دریافت فرصت های بیشتری هستند اما این فرصت برای سایر بازیکنان وجود ندارد.

به نظر می رسد با وجود تاکید بر اهمیت مسابقات انتخابی، همچنان کمیته فنی و کادر فنی نمی توانند به هر دلیلی چشم خود را روی برخی بازیکنان ببینند و با هر نتیجه ای شرایط را به گونه ای فراهم می کنند تا این نفرات در اردو حضور داشته باشند. اتفاقی که قطعاً در آینده این بدعت را برای سایر بازیکنان شکست خورده نیز فراهم خواهد کرد تا آنها نیز توقع فرصت های بیشتری را داشته باشند و فرایند اعتراض به انتخاب بازیکنان ادامه داشته باشند و تیم ملی با حاشیه های خودساخته ای روبرو شود.

وقتی مجموعه ای به فرآیند برگزاری انتخابی برای انتخاب ترکیب خود می رسد، بهتر است به قواعد بازی نیز احترام بگذارد و هر بار با تصمیمات اینگونه موجبات حاشیه و اعتراض بازیکنان را فراهم نکند. اگر قرار نیست ملاک نتیجه مسابقات انتخابی باشد نیز بهتر است مجموعه فنی فدراسیون تکواندو انتخابی را برگزار نکند و مانند برخی رشته ها تبعات تصمیمات خود را بر عهده بگیرد. روش فعلی و قائل شدن امتیازات خاص برای برخی بازیکنان قطعاً در آینده مسائل بسیاری برای تیم ملی ایجاد خواهد کرد که دود آن به چشم تکواندوی ایران خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1035

به "دهن کجی کمیته فنی فدراسیون تکواندو به قواعد مسابقات انتخابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهن کجی کمیته فنی فدراسیون تکواندو به قواعد مسابقات انتخابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید