درختها؛ ناظم پارکینگهای خیابانی

به گزارش پزشکی مدرن، شهر: در ضلع شمالی خیابان آزادی در منطقه 9 تک درختهایی به صورت منظم کاشته شده که خودروها در فاصله این درختان پارک می شوند، طرحی که هم به افزایش فضای سبز و هم نظم در پارک خودروها منجر شده است.

درختها؛ ناظم پارکینگهای خیابانی

سید مصطفی موسوی، شهردار منطقه 9 در مصاحبه با خبرنگار شهر گفت: درباره خیابان آزادی طرحی توسط دفتر شهردار تهران و معاونت خدمات شهری ارائه شد مبنی بر اینکه درختان و فضای سبز افزایش پیدا کند و قرار شد که مشاور، جهت بی آرتی وسط خیابان را کار کند و کناره های این خیابان را مناطق کار نمایند.

او با بیان اینکه ضلع شمال خیابان آزادی با ضلع جنوب آن در منطقه 9 متفاوت است، اضافه نمود: به عنوان نمونه در ضلع جنوب توقف مطلقا ممنوع است ولی در ضلع شمال پارک خودرو وجود دارد. ضلع جنوب یک ردیف باغچه دارد ولی ضلع شمالیندارد، همچنین عرض پیاده رو ها در ضلع جنوب نسبت به ضلع شمال بیشتر است.

موسوی ادامه داد: بر همین اساس با مجوز پلیس راهور، مقداری از خیابان کم و به جهت دوچرخه اضافه شد. اگر در ضلع شمال نیز باغچه را کار می کردیم دیگر ماشین نمی توانست پارک کند و یک لاین کامل از خیابان آزادی کم می شد و مسائل ترافیک ایجاد می کرد.

شهردار منطقه 9 شرح داد: بنابراین به این نتیجه رسیدیم که به جای ایجاد یک لاین فضای سبز، یک سری تک درخت ها به جای کاشته شدن در یک باغچه سرتاسری، در فاصله استاندارد پارک خودروها کاشته گردد تا خودروها وسط این تک درخت ها پارک نمایند.

به گفته موسوی این جای پارک ها که رنگ آمیزی نیز شده ، به یکی از منظم ترین جای پارک های شهر تهران تبدیل شده است.

ایجاد بازارهای هفتگی در خیابان اجتماعی استاد مشخص

شهردار منطقه 9 در ادامه این مصاحبه به پروژه خیابان اجتماعی استاد مشخص به عنوان یکی دیگر از پروژه های انسان محور این منطقه اشاره نمود و گفت: این پروژه که سال ها بلاتکلیف مانده بود، با همکاری وزارت دفاع و ارتش با شهرداری و کوشش سازمان املاک و مستغلات اجرا شد، البته قبلاً بخش قابل توجهی از آن اجرا شده بود ولی اختلافات به طور کامل حل نشده بود تا دیوارها برداشته و پروژه تکمیل گردد.

او اضافه نمود: این پروژه با این فرض که در آینده خود پادگان جی بارگذاری می گردد به صورت چهار بانده طراحی شد اما در حال حاضر که این بارگذاری انجام نشده، محاسبه کردیم که به لحاظ ترافیکی احتیاج به این چهار باند وجود ندارد و دو باند از این خیابان از روز افتتاح بسته و به پیاده رو اختصاص داده شد.

موسوی افزود: در مقاطع مختلف برنامه های گوناگونی در آن اجرا شد و هر برنامه ای که در مناسبت های مختلف به فضای باز احتیاج داشته باشد در آن برگزار می گردد.به عنوان مثال در هفته دفاع مقدس، یکی از برنامه های سپاه در آن برگزار گردید.

او با بیان اینکه در کف این محوطه یک سری از بازی های بچه ها طراحی شده است، ادامه داد: بعد از انتها کرونا برنامه های دیگری نیز در آن برگزار می گردد از جمله اینکه هر آدینه در این خیابان یک برنامه اجتماعی فرهنگی خواهیم داشت و همچنین برخی از بازارهای هفتگی و روز بازارها که به مرور در تهران کمرنگ شده در این نقطه و محدوده اجرا خواهد شد.

خبرنگار: علی سی پی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 387

به "درختها؛ ناظم پارکینگهای خیابانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درختها؛ ناظم پارکینگهای خیابانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید