حرکت غیر عادی میدان مغناطیسی زمین

به گزارش پزشکی مدرن، معلوم شد که در این منطقه، خطوط مغناطیسی به طور قابل توجهی از جهت به قطب شمال منحرف شده اند. براساس گفته دانشمندان، آن ها چندی پیش از رفتار ناپایدار میدان مغناطیسی مطلع شدند.

حرکت غیر عادی میدان مغناطیسی زمین

دانشمندان دانشگاه لیورپول کشف نمودند که ناهنجاری مغناطیسی در اقیانوس اطلس جنوبی 8-11 میلیون سال پیش وجود داشته است. به نقل از مقاله منتشر شده در در مجله of sience Proceedings of the National Academy، رفتار عجیب میدان مغناطیسی نشانه ای از وارونگی قریب الوقوع قطب های مغناطیسی زمین نیست.

محققان سنگ های آذرین را در وسط ناهنجاری اقیانوس اطلس جنوبی تجزیه و تحلیل کردند و تعیین شد که چندین میلیون سال پیش شرایط میدان مغناطیسی در این منطقه در حال ناهنجاری بوده است.

معلوم شد که در این منطقه، خطوط مغناطیسی به طور قابل توجهی از جهت به قطب شمال منحرف شده اند. براساس گفته دانشمندان، آن ها چندی پیش از رفتار ناپایدار میدان مغناطیسی مطلع شدند.

ناهنجاری آتلانتیک جنوبی منطقه ای است که با کاهش قابل توجه در قدرت میدان مغناطیسی در مقایسه با سایر مناطق در همان عرض جغرافیایی تعیین می شود. از آنجا که این امر باعث کاهش محافظت در برابر اشعه کیهانی مضر می شود، اغلب نقص در ماهواره های فضاپیما ها در این منطقه رخ می دهد.

گفتنی است، مثلث برمودا که به نام مثلث شیطان هم شناخته می شود، حدود منطقه ای در ناحیهٔ غربی اقیانوس اطلس شمالی است که گفته می شود بیش از 50 کشتی و 21 هواپیما به طرز مرموزی در ان پنهان شده اند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 180

به "حرکت غیر عادی میدان مغناطیسی زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت غیر عادی میدان مغناطیسی زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید