تجهیزات بومی پیشرفته شبکه ملی اطلاعات معرفی شد

به گزارش پزشکی مدرن، به گزارش خبرنگاران، این نمایشگاه صبح امروز دوشنبه در مراسمی با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی برای مدت دو روز در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

تجهیزات بومی پیشرفته شبکه ملی اطلاعات معرفی شد

در مراسم افتتاح نمایشگاه بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات، مهدی کریمی نیسیانی کننده ویژه وزیر ارتباطات در تولید، گفت: بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات در راستای تحقق جهش تولید مورد تأکید نهادهای بالادستی قرار گرفته است و برمبنای هدف گذاری طرح معماری این شبکه سالانه بومی سازی 15 درصدی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات در دستور کار قرار گرفته است.

وی از تشکیل کارگروه بومی سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات با حضور معاونت نوآوری وزارت ارتباطات، پژوهشگاه آی سی تی، رگولاتوری، سازمان فناوری اطلاعات، سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی و نیز سایر تولیدکنندگان این بخش خبر داد.

کریمی گفت: تا به امروز 10 جلسه توسط این کارگروه تشکیل شده است و متناسب با برنامه توسعه شبکه ملی اطلاعات و تکامل آن، بومی سازی تولیدات این شبکه نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی شرح داد: در این نمایشگاه دستاوردهای پیشرفته در حوزه بومی سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات به نمایش گذاشته شده است.

کریمی با اشاره به تولیدات مربوط به لایه دسترسی تا لایه هسته شبکه ملی اطلاعات و تجهیزات مربوط به آن گفت: هم اکنون بالغ بر 12 شرکت در حوزه پایانه های دسترسی و 6 شرکت در حوزه تجهیزات ADSL به تولید اقدام می کنند. در همین حال انواع تجهیزات مدرن، آنتن، کابل و تجهیزات هسته شبکه ملی اطلاعات در کشور توسط شرکت های تولیدی در حال تولید است که در این نمایشگاه به مدت دو روز قابل ارائه به مخاطبان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 256

به "تجهیزات بومی پیشرفته شبکه ملی اطلاعات معرفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیزات بومی پیشرفته شبکه ملی اطلاعات معرفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید