بهره برداری از 2700 شغل برکت در شهرستان های استان تهران

به گزارش پزشکی مدرن، بیش از 2 هزار و 700 شغل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در شهرستان های استان تهران به بهره برداری رسید.

بهره برداری از 2700 شغل برکت در شهرستان های استان تهران

به گزارش گروهخ اجتماعی خبرنگاران، با حضور امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت در روستای رستم آباد شهرستان ورامین 906 طرح اشتغال زایی اجتماع محور در شهرستان های قدس، ورامین، قرچک، پیشوا، رباط کریم، بهارستان، فیروزکوه، دماوند و پردیس به بهره برداری رسید. مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح عملکرد این بنیاد در مناطق محروم شهرستان های استان تهران گفت: راه اندازی 906 طرح اشتغال زایی اجتماع محور باعث ایجاد فرصت های کسب و کار برای 2 هزار و 718 نفر شده است.

مدنی با اشاره به سرمایه گذاری 859 میلیارد ریالی برای راه اندازی این تعداد طرح اشتغال زایی گفت: مشاغل برکت در شهرستان های استان تهران در رسته های پرورش دام، تولید پوشاک، صنایع دستی، فرش دستبافت، پرورش ماهی و مشاغل فنی و خدماتی راه اندازی شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، 59 روستای شهرستان های ورامین، قدس، قرچک، پیشوا، رباط کریم، بهارستان، دماوند، فیروزکوه و پردیس در سال 99 تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی این بنیاد قرار دارند.

وی گفت: بنیاد برکت بیش از 2 هزار طرح در مناطق مختلف استان تهران اجرا کرده که از این تعداد، یک هزار و 100 طرح مربوط به امسال است. همچنین در سال 1400 و با برنامه ریزی های صورت گرفته، 2 هزار طرح خرد دیگر در مناطق مختلف استان تهران اجرایی خواهد شد.

مدنی شرح داد: مهاجرت روستاییان به شهر و تبدیل این مناطق از روستای مولد به مصرف کننده، نگرانی های بسکمک را در حوزه تولید مایحتاج زندگی مردم به وجود آورده و از این رو، بنیاد برکت با ورود به این حوزه، تلاش کرده است تا با ایجاد فرصت های شغلی پایدار، زمینه ماندگاری روستائیان را در مناطق زندگی خود فراهم کند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، طرح توانمندسازی روستا های محروم از 2 سال گذشته در این بنیاد برکت آغاز شده تا ضمن پایدارسازی ماندگاری روستاییان، به معیشت و اشتغال آنان نیز کمک و از مهاجرت شان به شهر ها کاسته شود.

مدنی گفت: طرح های بنیاد در 7 هزار و 500 روستای سراسر کشور با اجرای 84 هزار طرح خرد و خانگی عملیاتی شده که از این تعداد، 44 هزار طرح مربوط به امسال است. با اجرای این طرح ها، از ابتدای امسال تا به امروز 25 هزار تن گوشت قرمز، 110 هزار تن شیر و 10 هزار تن گوشت مرغ تولید و 60 هزار مترمربع فرش بافته شده است.

وی یادآور شد: از مجموع 7 هزار و 500 روستایی که طرح های بنیاد برکت در آن اجرا می شود، در 100 روستای نمونه، بیکاری ریشه کن شده است.

مدنی گفت: تا پایان امسال مجموع طرح های بنیاد برکت در سراسر کشور به 100 هزار طرح با سرمایه گذاری 100 هزار میلیارد ریالی در مناطق مختلف روستایی می رسد.

مدیرعامل بنیاد برکت در سفر خود به ورامین از طرح های روستایی تولید قارچ، پرورش زالو، تولید الک های دستی، کارگاه قالی شویی، کارگاه قالی بافی و واحد های تولید چرم راه اندازی شده در روستا های این شهرستان بازدید کرد. مدنی همچنین از یک واحد تولید چرم در چرم شهر ورامین بازدید به عمل آورد. این واحد با تسهیلات 50 میلیارد ریالی بنیاد برکت خط تولید خود را توسعه داده است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز 2 هزار و 515 طرح با حجم سرمایه گذاری 10 هزار و 835 میلیارد ریال را در حوزه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات در مناطق محروم استان تهران به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 433

به "بهره برداری از 2700 شغل برکت در شهرستان های استان تهران" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهره برداری از 2700 شغل برکت در شهرستان های استان تهران" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 2700 شغل برکت در شهرستان های استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید