کشف یک عمارت تاریخی با یاری گوگل ارث

به گزارش پزشکی مدرن، ماه گذشته باستان شناسان با استفاده از تصاویر Google Earth یک مجموعه از عمارت های رومی را در کنت واقع در انگلستان شناسایی کردند که دارای حمام و سیستم گرمایش مرکزی بود.

کشف یک عمارت تاریخی با یاری گوگل ارث

انجمن باستان شناسی کنت با همکاری گروهی از داوطلبان، علاوه بر پایه های دیوار ویلای اصلی، ستونی از هیپوکاست (فضای کوتاه زیر کف اتاق که در زمستان هوای گرم در آن می دمیدند)، یا سیستم گرمایش مرکزی رومی را نیز کشف کردند. در سیستم هیپوکاست، گردش گرما به وسیله دیوارها و کف یک حمام مجاور انجام می شد.

به گفته باستان شناسان، ویلاهای رومی زیادی در سراسر کنت وجود دارد، اما به ندرت سیستم گرمایشی هیپوکاستِ این بناها سالم باقی می ماند.

کارشناسان معتقدند استفاده از هیپوکاست در گذشته هزینه زیادی داشته و باید به طور مداوم سوخت هیزم و نیروی کار برای کارکرد آن تامین می شد.

وجود این نوع سیستم گرمایشی نشان می دهد ساکنان این عمارت، کشاورزانی با موقعیت بالای اجتماعی بوده اند؛ زیرا استفاده از هیپوکاست معمولاً مختص ویلاهای گران و ویلاهای عمومی بود.

علاوه بر این، باستان شناسان آثار تاریخی متعددی مانند یک کمربند زینتی کشف کردند که قدمت آن به حدود 375 میلادی می رسد. یک کلید کوچک رومی-بریتانیایی، دو سکه قرن چهارم میلادی، سفال و گچ دیوار ویلای اصلی نیز در این مکان کشف شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 5 آبان 1401 بروزرسانی: 5 آبان 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1203

به "کشف یک عمارت تاریخی با یاری گوگل ارث" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک عمارت تاریخی با یاری گوگل ارث"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید