چرا المیرا شریفی مقدم دیگر گویندگی نمی کند؟

به گزارش پزشکی مدرن، المیرا شریفی مقدم، گوینده بخش های خبری تلویزیون که پس از سال ها فعالیت در شبکه خبر، برای مدتی به سمت اجراهای تلویزیونی آمده است، از تفاوت های اجرا و گویندگی در تلویزیون می گوید.

چرا المیرا شریفی مقدم دیگر گویندگی نمی کند؟

به گزارش خبرنگاران، شریفی مقدم در واکنش به این جمله که گفته می شود از گویندگی خبر خداحافظی کرده اید، آیا از این پس باید شما را به عنوان مجری تلویزیونی بدانیم؟ به بیان این پاسخ بسنده کرد: فقط می خواهم حوزه دیگری از اجرا را برای مدتی تجربه کنم. 22 سال گوینده خبر بودم و برای مدت یک ساله به معاونت سیما آمده ام تا فضای اجرا را بیشتر تجربه کنم.

اجرای تلویزیونی فن بیان قوی می خواهد

شریفی مقدم که به عنوان مجری ثابت برنامه صبحگاهی صبحانه ایرانی معرفی شده است، درباره تفاوت های گویندگی خبر و اجرای تلویزیونی اینگونه اظهار کرد: مجری گری در تلویزیون، بداهه گویی قوی می خواهد. گویندگی خبر هم یک مقوله کاملا فرق دارد. گویندگی خبر تسلط بالایی بر متن موضوعات روز می خواهد چون یک گوینده خبر تا وقتی خبر را درک و فهم نکند نمی تواند آن را به بیننده منتقل کند. اما کلا اجرای تلویزیونی علاوه بر تسلط بالا بر موضوعات روز، بداهه گویی و فن بیان خیلی قوی می خواهد که خداراشکر ما در این زمینه همکاران گوینده و مجریان خوبی در تلویزیون داریم و می توانیم از آنها بهره ببریم.

  • بیژن بنفشه خواه بازیگر نو نون خ 4
  • عکس | این مجری قدیمی به تلویزیون برگشت

او در ادامه درباره اجرای برنامه صبحانه ایرانی مطالبی را عنوان نمود و به معرفی مهم ترین بخش های این برنامه صبحگاهی پرداخت.

وی گفت: صبحانه ایرانی یک برنامه ترکیبی است که پخشش از یک ماه گذشته شروع شده و من به عنوان یکی از مجریان به مدت یک هفته است که همکاری ام را شروع کردم. این برنامه از بخش های مختلفی تشکیل شده و بیشتر رویکرد فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی دارد و البته در برخی روزها با توجه به اتفاقات ورزشی مهمی که رخ می دهد، وجه ورزشی، بیشتر به چشم می خورد.

مجری برنامه صبحانه ایرانی ادامه داد: بخش های دیگر برنامه مثل میز خبرخوانی که خودم در کنار همکارانم اجرا می کنم و بخش دیگری با عنوان میز مطالبه که مهمترین بخش و البته قابل توجه است. با توجه به تجربه ای که سال ها در اجرای گفت و گوهای تلویزیونی به شکل زنده داشتم، شبکه دو سیما لطف کردند و اجرای این بخش را هم به من سپردند. صبحانه ایرانی در طول هفته مهم ترین سوژه های خبری در حوزه های مختلف را در نظر می گیرد و از زوایای مختلف همراه با دستگاه های متولی به موضوعات نگاه می کند. درواقع به شکل مطالبه ای و پاسخ هایی برای مردم به برخی موضوعات می پردازد.

المیرا شریفی مقدم

نگاه ویژه صبحانه ایرانی به فضای مجازی

شریفی مقدم سپس به اهمیت فضای مجازی در برنامه صبحگاهی اش اشاره کرد و توضیح داد: به عنوان مثال یکی از مهم ترین مطالبه های این روزهای مردم بحث آلودگی هواست که با حضور مهمانان مختلف در این حوزه بررسی هایی داشتیم و یا بخش آموزش بچه ها در وزارت آموزش و پرورش که مورد بحث قرار گرفت. بخش خبرخوانی مان، روزنامه های صبح کشور را مرور می کند و نگاه بسیار ویژه و پررنگی به فضای مجازی داریم چون فضای مجازی طی سال های اخیر به خصوص یکی دو سال گذشته خیلی توانسته اقبال مردم را به خود جلب کند؛ بنابراین خبرهایی که بازتاب بیشتری در فضای مجازی دارند را رصد کرده و انتخاب می کنیم.

این مجری تلویزیون سپس از تجربه اجراهای تلویزیونی اش طی این سال ها گفت.

او یادآور شد: در این سال ها تجربه اجراهای تلویزیونی هم داشتم اما بیشتر در قالب خبری بوده و اکنون دوستان به من اجازه دادند تا با شبکه های دیگر هم همکاری داشته باشم. در کل صبحانه ایرانی تجربه رضایت بخشی است؛ البته من حدود یک سال و نیم پیش این تجربه را در برنامه صبحگاهی چاپ اول شبکه خبر هم داشتم که برنامه پربیننده ای بود اما رویکردش متفاوت بود. ما در چاپ اول رویکرد کاملا خبری داشتیم اما صبحانه ایرانی رویکرد اجتماعی فرهنگی دارد و مخاطبان شبکه دو بیشتر از خانواده های عزیز ایرانی هستند.

برنامه های صبحگاهی این روزها به مردم امید می دهند؟

المیرا شریفی مقدم در پاسخ به اینکه فکر می کند در فضای فعلی جامعه با گذراندن روزهای ناآرام، برنامه های صبحگاهی چقدر می توانند روحیه امیدبخشی را در مردم زنده کنند و آیا در صبحانه ایرانی این رویکرد لحاظ می شود؟ گفت: یک برنامه صبحگاهی حتماً باید نشاط صبحگاهی را همراه داشته باشد و قطعا بیننده ای که در این ساعت از روز شبکه دو یا هر شبکه دیگری را انتخاب می کند تا مجله صبحگاهی اش را تماشا کند، می خواهد روزش را با نشاط و امید شروع کند. من گمان می کنم این اتفاق در صبحانه ایرانی در حال رخ دادن است. با توجه به انگیزه ای هم که در همکارانم می بینم مبنی بر تلاش های بی وقفه شان تا برنامه به بهترین شکل ممکن پیش برود، فکر می کنم این روند در حال طی شدن است و تا حدودی اتفاق افتاده است.

برنامه صبحگاهی صبحانه ایرانی به تهیه کنندگی امیرعلی آزادی و سردبیری مهدی خانعلی زاده شنبه تا چهارشنبه ساعت هفت صبح از شبکه دو سیما روی آنتن می رود. این برنامه از یک میز اصلی با حضور مهمانان مختلف و چندین میز تخصصی با عناوین گوناگون تشکیل شده است. وحید رونقی، مجید یحیایی، فاطمه افشاریان و المیرا شریفی مقدم از مجریان ثابت برنامه هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آذر 1401 بروزرسانی: 12 آذر 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1217

به "چرا المیرا شریفی مقدم دیگر گویندگی نمی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا المیرا شریفی مقدم دیگر گویندگی نمی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید