پیدا شدن دسته گلهایی که به دوهزار سال پیش تعلق دارند

به گزارش پزشکی مدرن، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، پیدا شدن دسته گلهایی که به دوهزار سال پیش تعلق دارند صورت گرفت.

پیدا شدن دسته گلهایی که به دوهزار سال پیش تعلق دارند

حدود 2000 سال پیش، مردم شهر باستانی تئوتیئواکان چند شاخه گل را کنار هم گذاشتند، دسته گل هایی ساختند و آنها را زیر تکه چوب های شعله ور قرار دادند. حالا باستان شناسان در کمال تعجب پیروز شدند بقایای این دو دسته گل را در تونل زیر یکی از هرم های این شهر تاریخی که در شمال شرقی مکزیکوسیتی واقع شده، کشف نمایند.

هرمی که این دسته گل ها در نزدیکی آن کشف شد، وسیع است و در زمان ساخت حدود 23 متر ارتفاع داشته است. در این صورت این هرم از هرم ابوالهول عظیم جیزه واقع در مصر هم بلندتر بوده است.

هرم تئوتیئواکان بخشی از معبد مار پردار (Temple of the Feathered Serpent) است.

باستان شناسان این دسته گل ها را در عمق 18 متری زمین و در عمیق ترین بخش تونل کشف نموده اند. در کنار این دسته گل ها چندین تکه ظرف سفالین به همراه مجسمه تلالوک، ایزد باران و حاصلخیزی هم کشف شده است.

سرجیو گومز که باستان شناس موسسه ملی انسان شناسی و تاریخ مکزیک است، معتقد است این دسته گل ها بخشی از مراسم تشریفاتی مرتبط با بارش و حاصلخیزی بوده اند که به وسیله مردم بومی این منطقه در تونل ها برگزار می شدند.

باستان شناسان امیدوارند با تشخیص نوع گل های این دسته گل ها که از 40 و 60 شاخه گل تشکیل شده اند بتوانند اطلاعات بیشتری درباره این مراسم کسب نمایند.

باستان شناسان در محل کشف این دسته گل ها شواهدی از یک آتش عظیم و چندین تکه چوب سوخته هم کشف نموده اند. به نظر می رسد مردم ابتدا دسته گل ها را بر روی زمین گذاشته و سپس، آنها را با حجم زیادی چوب پوشانده اند. به نظر می رسد حجم زیاد چوب ها دسته گل ها را از آسیب آتش دور نگه داشته است.

تونلی که گومز و تیم او در آن مشغول کاوش بودند در سال 2003 کشف شده و تا به امروز محل کشف هزاران اثر تاریخی از جمله آثار سفالین، مجسمه و بقایای حیوانات بوده است. باستان شناسان هنوز در تلاشند تا دریابند مردم باستانی چرا این تونل را ساختند و چطور از آن استفاده می کردند.

منبع: همگردی
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 818

به "پیدا شدن دسته گلهایی که به دوهزار سال پیش تعلق دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیدا شدن دسته گلهایی که به دوهزار سال پیش تعلق دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید