جاذبه های گردشگری مارماریس ، سفر دو روزه به شهر تفریحی مارماریس

به گزارش پزشکی مدرن، شهر مارماریس یکی از شهرهای بندری در کشور ترکیه است که به علت داشتن ساحل زیبا و طبیعتی دست نخورده گردشگران زیادی را به سمت خود جذب نموده است. این شهر در کنار زیبایی های طبیعی دارای مکان های تاریخی نیز هست. با رفتن به این شهر ساحلی زیبا می توانید در کنار شنا و سرگرمی در سواحل آن حس هیجان طلبی خود را با شرکت در قایق سواری (رفتینگ) و سفرهای کوتاه با کشتی سرگرمیی و غواصی راضی کنید. بعلاوه این شهر یکی از مهمترین مراکز تجمع کشتی ها در کشور ترکیه می باشد و حتی مسابقات اتومبیل رانی نیز در این شهر برگذار می گردد. در صورتی که شما علاقمند به تماشا این مسابقات هستید می توانید برنامه سفر خود را با زمان برگذاری این مسابقات هماهنگ نمایید و سرگرمیات مارماریس را از دست ندهید. ما در متن زیر کوشش داریم تا شما را هر چه بیشتر با این شهر و سرگرمیات مارماریس آشنا نماییم و اطلاعات لازم در رابطه با برترین زمان سفر به مارماریس، امکانات بهتر و جاذبه های گردشگری مارماریس و سایر مسائل را برای داشتن سفری خوب و لذت بخش در اختیار شما قرار دهیم.

جاذبه های گردشگری مارماریس ، سفر دو روزه به شهر تفریحی مارماریس

پارک آبی مارماریس

یکی از سرگرمیات مارماریس که سالم و در عین حال هیجان انگیز است پارک آبی آن است که حدودا 3 ساعت و 50 دقیقه الی 4 ساعت از زمان شما را به خود اختصاص می دهد. ساعت بازدید از این پارک 10 صبح تا 5 بعد از ظهر است . مزیت این پارک داشتن انواع سرگرمی مختص تمام سنین است . در این پارک انواع سرسره های آبی، استخر موج دار، استخر مخصوص بچه ها، بولینگ، یک زمین کوچک گلف و رستوران و سایر سرگرمی ها وجود دارد. بعلاوه این پارک ساحلی زیبا و عالی برای کسانی که علاقه به گرفتن آفتاب دارند نیز دارد زیرا در کنار ساحل اختصاصی این پارک تعداد زیادی تخت های مخصوص آفتاب گیری با چتر وجود دارد که به صورت رایگان در اختیار افرادی که به این پارک آمده اند در سفر به مارماریس قرار می گیرد. در این پارک سرسره U و بعلاوه سرسره کامیکازی و چاله فضایی نیز وجود دارد که قطعا اگر شما در پی هیجان هستید از آن لذت خواهید برد.

قلعه و موزه شهر مارماریس

در بخش پشتی بندر کشتی های سرگرمیی قلعه ای قرار گرفته است که از سال 1991 پس از بازسازی به معرض دید عموم در آمده است و از سرگرمیات مارماریس به شمار میرود. بعلاوه موزه مارماریس یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مارماریس زیبا است که در این قلعه یعنی قلعه مارماریس قرار گرفته است. با سفر به مارماریس و رفتن و بازدید از این موزه با تاریخچه و گذشته این شهر آشنا می شوید ، شهری که دارای گذشته ای اشرافی و شکوه فراوان است. بعلاوه با رفتن به این قلعه قطعا از چشم انداز زیبایی که از دریا و اطراف جلوی چشم شما قرار خواهد گرفت و از سرگرمیات مارماریس لذت خواهید برد. برای بازدید از این قلعه از ساعت 8 صبح تا 7 بعد از ظهر می توانید به آدرس Tepe Mah .kale ici مراجعه نمایید. بازدید از این قلعه شاید حدود 2 ساعت از وقت شما را به خود اختصاص دهد. در صورتی که بخواهید بعد از پارک آبی به تماشا این قلعه بروید 7 دقیقه با ماشین از شما فاصله دارد.

میدان جوانان 19 می (May Youth Square 19)

این میدان از قلعه 5 دقیقه با ماشین فاصله دارد و شما در 24 ساعت هر زمان که بخواهید می توانید به این میدان بروید. این میدان در واقع یک مرکز اجتماعی محسوب می گردد و وجود فواره های رقصان و رنگین زیبایی آن را دو چندان نموده است. در میدان جوانان موسیقی زنده نیز اجرا می گردد و در اطراف آن تعداد زیادی مغازه و رستوران نیز قرار گرفته است. اگر شما دوست دارید در سفر به مارماریس عصرهای خود را در کنار افرادی پر انرژی و پر هیجان بگذرانید به این میدان سری بزنید و از سرگرمیات مارماریس لذت ببرید، به خصوص در حوالی غروب و شب که هیجان در آن بیشتر شده و زیبایی آن نیز بیشتر به چشم می آید.

مارماریس مارینا | marmaris yacht marina

این منطقه دارای غروبی بسیار شگفت انگیز و زیبا است و بعلاوه در کناره آن تعداد زیادی قایق های بزرگ و کوچک بادبانی پهلو گرفته اند که قطعا می تواند برای قدم زدن و تجدید قوا و آرامش در شب گزینه خوبی برای شما و خاتمه روز اول سفرتان باشد . البته در این محل مغازه های زیاد با تنوع زیاد نیز وجود دارد که می توانید از آن ها خرید کنید و سوغات ببرید. بعلاوه در گوشه و کنار آن صدای موسیقی زنده گوش را نوازش می دهد. در رستوران های آن نیز می توانید شامی لذت بخش را تناول نمایید. این مکان از میدان جوانان با ماشین 24 دقیقه فاصله دارد و شاید شما 2 ساعت را در این منطقه با لذت سپری نمایید. این منطقه در 24 ساعت شبانه روز رونق خود را دارد و یکی از سرگرمیات مارماریس است.

دالیان dalyan

در این منطقه فوق العاده منابع طبیعی زیادی که جالب و به گفته اهالی مفید و درمانی بوده نیز قرار گرفته است. منطقه دالیان در کنار رودخانه واقع شده است و آدرس آن Kemeralti Mahallesi Kemal elgin bul می باشد. این منابع شامل حوضچه های آبی است که در آن سولفور یافت می گردد و گل و لجن ته نشین شده در آن را در بهبود بیماری های پوستی استفاده می نمایند و مردم معتقدند که مانند یک اکسیر عمل می نماید. در این منطقه و با قایق سواری در رودخانه ویرانه های باستانی و بازمانده از گذشته را نیز می توان دید. در سفر به مارماریس می توانید 24 ساعته برای بازدید و لذت بردن از این منطقه بروید و شاید در کل مدت 2 ساعت از وقت شما را به خود اختصاص دهد، مگر اینکه دوست داشته باشید زمان بیشتری را در این طبیعت زیبا بگذرانید و از سرگرمیات مارماریس نهایت استفاده را ببرید. در منطقه دالیان ساحلی وجود دارد به نام ساحل لاک پشت ها که در آن از معتبر ترین و برترین رستوران های کشور ترکیه قرار گرفته است و شما می توانید پس از گردش برای صرف نهار به این رستوران ها بروید و با خوردن غذاهای لذیذ کمی تجدید قوا نمایید . ما در زیر به معرفی دو رستوران در این منطقه که پیشنهاد ما نیز هست می پردازیم.

رستوران تاج محل Taj Mahal: در این رستوران انواع غذاهای ترکی با تنوع بسیار بالا سرو می گردد و شما از قسمت قایق های سرگرمیی در منطقه دالیان با 7 دقیقه پیاده روی به این رستوران خواهید رسید و از غذاهای متنوع آن لذت خواهید برد.

رستوران II Piatto Restaurant: این رستوران با داشتن محیطی بسیار دوست داشتنی لذت خوردن غذاها با تنوع بسیار را برای شما به ارمغان می آورد و مطمئن باشید محیط آن و بعلاوه غذاهای آن هیچگاه از فکر شما بیرون نخواهد رفت . برای رفتن به این رستوران از بخش قایق های سرگرمیی باید حدودا 5 دقیقه پیاده روی نمایید اما مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

آرامگاه صخره ای کاریان Carian Trail

آرامگاه صخره ای کاریان دارای کنده کاری های زیبا و ظریفی است که جزو آثار باستانی مارماریس و جاذبه های گردشگری مارماریس نیز محسوب می گردد. به علت محافظت از آن گردشگران و کسانی که قصد تماشا آن را دارند نمی توانند از نزدیک این مکان را ببینند اما تورهایی با قایق افراد را به نزدیکی این آرامگاه می برند و آنان نیز از درون قایق شاهد این زیبایی خواهند بود . البته تماشا از درون قایق نیز مزایایی دارد از جمله اینکه شما با فاصله مناسب می توانید به تمام زوایای این آرامگاه اشراف داشته باشید و بتوانید آن را بهتر دیده و بشناسید. برای تماشا آرامگاه باید به آدرس icmeler Mahallesi Mugla Aydin مراجعه نمایید و در سفر به مارماریس اگر پس از بازدید از منطقه دالیان قصد این کار را دارید حدود 13 دقیقه با ماشین زمان رسیدن به این محل می باشد و با قایق هایی که مخصوص این تور هستند مدت 2 ساعت از زمان خود را به این بازدید اختصاص خواهید داد . در طول شبانه روز و 24 ساعته می توان به بازدید این محل رفت.

ساحل ایچملر Icmeler Beach

پس از بازدید از آرامگاه صخره ای اگر مدت 5 دقیقه با ماشین حرکت کنید به ساحل زیبای ایچملر خواهید رسید و می توانید 24 ساعته و در واقع در طول شبانه روز از این ساحل زیبا لذت ببرید و محدودیت زمانی نداشته باشید و از جاذبه های گردشگری مارماریس نهایت لذت را ببرید. در واقع طبق برنامه پیشنهادی دوروزه ما می توانید سفر خود را با تماشا این ساحل زیبا به خاتمه ببرید. این ساحل که در فاصله 8 کیلومتری از شهر قرار گرفته است به علت پوشیده شدن از انبوهی از درختان کاج زیبا زبان زد و معروف است . ساحل آن دارای شن و ماسه ای نرم است که قطعا لذت زیادی از قدم زدن در آن خواهید برد و بعلاوه آب این منطقه کم عمق است و می تواند برای سرگرمی خانوادگی بسیار مناسب باشد . اگر زمان غروب خورشید در این ساحل باشید مطمئن باشید که یکی از زیباترین غروب های خورشید را خواهید دید . در این ساحل می توانید از خوردن انواع غذاهای دریایی نیز لذت ببرید و بدانید که هیچگاه این بهشت کوچک و زیبا را فراموش نخواهید کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1234

به "جاذبه های گردشگری مارماریس ، سفر دو روزه به شهر تفریحی مارماریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری مارماریس ، سفر دو روزه به شهر تفریحی مارماریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید