توضیحات خطیب زاده درباره انتقال پیکر خانواده غرق شده ایرانی در کانال مانش

به گزارش پزشکی مدرن، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه با تشریح اقدامات پیگیری های وزارت امور خارجه درباره خانواده غرق شده ایرانی در کانال مانش گفت ترتیبات لازم برای انتقال پیکرهای این حادثه تاسف بار به داخل کشور پس از طی مراحل قضایی پرونده و صدور مجوز قانونی انجام خواهد شد.

توضیحات خطیب زاده درباره انتقال پیکر خانواده غرق شده ایرانی در کانال مانش

به گزارش ایرنا، سعید خطیب زاده درخصوص آخرین شرایط و پیگیری های انجام شده درباره خانواده غرق شده ایرانی در کانال مانش، با تسلیت به بازماندگان قربانیان گفت: وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس از نخستین لحظات دریافت خبر تلخ و تأسف بار غرق شدن این خانواده ایرانی در کانال مانش، پیگیری های مجدانه خود را از طریق انجام ملاقات، ارسال یادداشت و تماس های مکرر با مقامات ذیربط محل در پاریس و منطقه محل وقوع حادثه (شهر دانکرک) برای کشف اجساد، بررسی علل وقوع حادثه و اطلاع از فرایند شناسایی مظنون و یا مظنونین احتمالی این حادثه دلخراش آغاز کرده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: براساس آخرین اخبار دریافتی از وزارت امور خارجه فرانسه و پلیس محل، تا به امروز اجساد چهار نفر از اعضای این خانواده پیدا شده و تلاش ها برای یافتن آخرین عضو خانواده ادامه دارد.

وی اضافه کرد: مطابق گزارش اولیه پلیس قضایی فرانسه، فردی مظنون به دست داشتن در وقوع این حادثه دستگیر شده و تحقیقات از وی در حال انجام است.

خطیب زاده تاکید کرد: بدیهی است پس از طی مراحل قضایی پفراینده و صدور مجوز قانونی از سوی مراجع ذیربط فرانسه، بلافاصله ترتیبات لازم برای انتقال پیکرهای قربانیان این حادثه تاسف بار به داخل کشور انجام خواهد شد.

در جریان واژگونی قایق حامل مهاجرانی که تلاش می کردند ششم آبان ماه خود را از طریق آبراه کانال مانش، از فرانسه به انگلیس برسانند، چهار عضو یک خانواده ایرانی جان باخته و فرزند 15 ماهه آنها مفقود شدند. گروه های حامی پناهجویان این سانحه را فاجعه بارترین سانحه دریایی در سال های اخیر نامیده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 331

به "توضیحات خطیب زاده درباره انتقال پیکر خانواده غرق شده ایرانی در کانال مانش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات خطیب زاده درباره انتقال پیکر خانواده غرق شده ایرانی در کانال مانش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید