آب و برق از امروز 7 درصد گران می گردد

به گزارش پزشکی مدرن، خبرنگاران : بر اساس مصوبه سال 97 دولت، از ابتدای اردیبهشت هر سال، تعرفه آب و برق 7 درصد افزایش می یابد.

آب و برق از امروز 7 درصد گران می گردد

به گزارش خبرنگاران، طبق مصوبه جلسه مورخ 97/12/19 هیأت وزیران درخصوص افزایش بهای آب شرب و برق، از ابتدای اردیبهشت ماه هر سال قیمت آب و برق 7 درصد گران تر محاسبه می گردد.

خبرنگاران، همچنین طبق بند الحاقی 6 لایحه بودجه 97 نیز سال 97 بر اساس قوانین و مقررات، اختیار افزایش بهای آب، برق و گاز مصرفی به شرکت های دولتی ذی ربط داده شده است، اعمال افزایش تعرفه فقط به پیشنهاد وزارتخانه های مربوط و تصویب هیئت وزیران امکان پذیر است.

در این باره محمد حسین متولی زاده مدیر عامل شرکت توانیر مبنی بر افزایش 7 درصدی قیمت برق از اول اردیبهشت سال 1400 گفت: از امروز اول اردیبهشت تعرفه برق مشترکان 7 درصد گران تر از ماه گذشته محاسبه می گردد.

او ادامه داد:بر اساس این مصوبه، دولت برای افراد کم مصرف تخفیف 100 درصدی در نظر گرفته و مشترکانی که مصرف برق آن ها تا یک سوم الگوی مصرف است، شامل تخفیف 100 درصدی می شوند.

متولی زاده بیان نمود:در واقع هر سال افزایش تعرفه بیش از رقم 7 درصد اعمال نخواهد شد و حتی به کسانی که از الگوی مصرف برق، کمتر مصرف نمایند، پاداش هم تعلق می گیرد.

براین اساس قیمت آب هم از امروز با افزایش 7 درصدی محاسبه خواهد شد و اردکانیان وزیر نیرو در این باره توضیح داد: از اول اردیبهشت سال 1400 تعرفه آب 7 درصد گران تر محاسبه می گردد و کسانی که سال جاری یک سوم الگوی مصرف آب و برق استفاده نمایند از تخفیف صددرصدی برخوردار خواهند شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 652

به "آب و برق از امروز 7 درصد گران می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب و برق از امروز 7 درصد گران می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید