آبکشی شرعی ماشین لباسشویی چگونه انجام می گردد؟

به گزارش پزشکی مدرن، ایرانی ها با توجه به فرهنگ و پیشینه تاریخی خود برای آبکشی شرعی ماشین لباسشویی و اطمینان از طهارت لباس های شسته شده با لباسشویی اهمیت خاصی قائل هستند.

آبکشی شرعی ماشین لباسشویی چگونه انجام می گردد؟

مسائل شرعی مربوط به نجس بودن لباس ها و پاک شدن یا نشدن آن ها در لباسشویی از دغدغه هایی است که زندگی مردم، مخصوصا انسان های مذهبی را تحت تأثیر قرار می دهد. در این مقاله در خصوص شرایط آبکشی شرعی ماشین لباسشویی مطالب مفیدی را خواهید آموخت.

نکات کلیدی

  • از نظر اسلام اگر بعد از برطرف کردن عین نجاست، آب داخل ماشین لباسشویی به تمام قسمت های لباس و از جمله قسمت نجس آن برسد، لباس کاملا پاک می گردد.
  • تمام ماشین های لباسشویی که به آب لوله کشی متصل باشند، آبکشی لباس ها را به صورت شرعی انجام می دهند.
  • بهتر است لباس های نجس با دست شسته شوند؛ زیرا در این صورت کنترل بیشتری روی قسمت های نجس شده خواهید داشت.
  • آب لوله کشی جزء آب راکد یا آب کر محسوب می گردد و طبق احکام شرعی، لباس های شسته شده با این آب پاک هستند.

احکام آبکشی شرعی

پیش از این که به مبحث آبکشی شرعی ماشین لباسشویی بپردازیم، ابتدا ببینیم شست وشوی اسلامی به چه صورت است. در این صورت می توانیم متوجه شویم که آبکشی شرعی ماشین لباسشویی چگونه انجام خواهد شد.

طبق موازین اسلام آب به دو صورت وجود دارد:

  • آب مضاف یا ناخالص که جزء مطهرات محسوب نمی گردد و از نظر شرعی نمی تواند نجاسات را پاک کند.
  • آب مطلق یا خالص که نجاست را کاملا پاک می نماید. آب مطلق می تواند باران، آب راکد (آب کر و قلیل زیرمجموعه آب راکد هستند) یا آب جاری باشد.

شست وشوی لباس با آب های گفته شده باعث طهارت لباس می گردد. آب لوله کشی نیز جزء آب کر یا همان راکد محسوب می گردد. اگر بعد از برطرف کردن نجاست، لباس زیر آب شیر که همان جریان آب کر است، گرفته گردد، کاملا تمیز خواهد شد.

توجه کنید که آب باید به تمام قسمت های لباس مخصوصا قسمت هایی که در تماس با نجاست بوده است، برسد.

از نظر اسلام اگر بعد از برطرف کردن عین نجاست، آب داخل ماشین لباسشویی به تمام قسمت های لباس از جمله قسمت نجس آن برسد، لباس کاملا پاک می گردد. بنابراین بعد از آبکشی لباس به وسیله لباسشویی هیچ نگرانی از بابت طهارت آن نداشته باشید.

محاسبه رایگان هزینه تعمیر لباسشویی بوش!

آیا آبکشی شرعی ماشین لباسشویی امکان پذیر است؟

بله. اگر چه بهتر است لباس نجس را با دست بشویید؛ زیرا در این صورت در زمان شستن دقت بیشتری می کنید و لباس تمیزتر خواهد شد. با این وجود امکان آبکشی شرعی ماشین لباسشویی نیز وجود دارد.

در واقع مراحل شست وشو در ماشین لباسشویی به گونه ای است که شرایط را برای طهارت و پاکی لباس مطابق با احکام آبکشی شرعی فراهم می آورد.

نحوه آبکشی شرعی ماشین لباسشویی چگونه است؟

مراحل شست وشو در ماشین لباسشویی به توضیح ذیل است:

پس از روشن شدن لباسشویی و برقراری جریان آب، عمل آب گیری دیگ شست وشو و تخلیه به طور همزمان صورت می گیرد. در اینجا حکم آب جاری اعمال می گردد. طبق فتوای علمای اسلام بعد از برطرف شدن عین نجاست، فرو بردن لباس نجس در آب جاری یا کر و تماس آب با همه قسمت های لباس موجب پاکی لباس خواهد شد.

در نتیجه در همین مرحله لباس پاک خواهد شد و سپس دیگر مراحل ضد عفونی کردن و شستن با مایع لباسشویی انجام می گیرد.

تعمیرات تخصصی لباسشویی بوش با خبرنگاران

از کدام برنامه شست وشو برای آبکشی شرعی استفاده کنیم؟

بعضی ماشین های لباسشویی برنامه ای با عنوان شست وشوی اسلامی دارند. می توان با تنظیم ماشین لباسشویی روی این برنامه از آبکشی شرعی ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کرد. این برنامه به دلیل شبهه بعضی افراد در ارتباط با پاکی لباس ها پس از شست وشو در لباسشویی ها ایجاد شده است.

این قابلیت معمولا با نام هایی مانند Islamic washing یا prayer mode تعیین می گردد. این حالت ها زمان شست وشو را افزایش می دهند و آبکشی اضافه دارند. هم اکنون بعضی برندهای لباسشویی از جمله اسنوا، هیتاچی، میتسوبیشی و … اقدام به ایجاد این گزینه در لباسشویی خود کرده اند.

در ارتباط با این سوال که از کدام برنامه شست وشو برای آبکشی شرعی استفاده کنیم؟ باید بگوییم به عقیده بعضی افراد نیازی به استفاده از برنامه خاصی برای آبکشی شرعی ماشین لباسشویی نیست و تمامی ماشین های لباسشویی از برنامه 3 بار آبکشی یا همان شست وشوی اسلامی استفاده می نمایند.

بعلاوه می توانید در پی دکمه هایی مانند extra rinse یا rinse+ روی لباسشویی بگردید. در این صورت نیز ماشین لباسشویی چرخه های آبکشی اضافی را انجام خواهد داد.

اضافه کردن تایم شست وشوی ماشین لباسشویی نیز از راه های آبکشی شرعی ماشین لباسشویی است. این کار را می توانید به وسیله دکمه های time یا Wash Time انجام دهید.

به صورت کلی باید بگوییم که استفاده از برنامه شست وشو cotton با مدت زمان 1 ساعت و 20 دقیقه برنامه مناسبی جهت شست وشوی شرعی ماشین لباسشویی خواهد بود.

آبکشی شرعی لباسشویی بوش

ممکن است برای بعضی کاربران لباسشویی بوش این سوال به وجود بیاید که نحوه آبکشی ماشین لباسشویی بوش چگونه است؟ آیا این ماشین لباسشویی آبکشی لباس ها را به صورت شرعی انجام می دهد؟

در پاسخ باید گفت که هر ماشین لباسشویی که متصل به آب لوله کشی شهر باشد، توانایی پاک کردن لباس نجس را دارد، به شرط اینکه عین نجاست باقی نمانده باشد. لباسشویی بوش نیز این قابلیت را دارد. بعلاوه اگر ماشین لباسشویی به آب قلیل وصل باشد و سه بار تخلیه آب را داشته باشد، باز هم لباس های نجس را پاک می نماید.

تمامی لباسشویی ها با برندهای مختلف می توانند آبکشی شرعی لباس ها را انجام دهند؛ مشروط بر اینکه عین نجاست برطرف شده باشد. حتی اگر در برنامه های شست وشوی ماشین لباسشویی اشاره ای به آبکشی شرعی نشده باشد، جای نگرانی نیست.

آبکشی شرعی لباسشویی بوش نیز مانند دیگر برندهای لباسشویی است. همان طور که در قسمت قبل نیز گفته شد، برنامه های شست وشوی ماشین لباسشویی با مدت زمان حدود یک ساعت به همراه چرخه های اضافی آبکشی برای شستن شرعی لباس ها کافی است.

لباسشویی بوش یکی از برترین برندهای ماشین لباسشویی موجود در بازار است که توانسته رضایت خاطر کاربران زیادی را جلب کند. نگران آبکشی شرعی این لباسشویی نباشید و با خیال راحت آن را تهیه کنید! اگر ماشین لباسشویی بوش شما دچار مشکل یا اختلالی در عملکرد خود شده، می توانید از تعمیر لباسشویی بوش تهران یاری بگیرید.

بیشتر بخوانید: 8 دلیل صدای ماشین لباسشویی بوش [آنالیز دلیل + روش برطرف مشکل]

جمع بندی

در این مقاله در خصوص چگونگی آبکشی شرعی ماشین لباسشویی صحبت کردیم. ماشین های لباسشویی به گونه ای طراحی شده اند که شست وشوی لباس ها را به صورت شرعی انجام می دهند.

برای اطمینان بیشتر چرخه های شست وشو و مدت زمان شست وشو را افزایش دهید. بعلاوه بعضی برندهای لباسشویی دکمه ها و برنامه های اختصاصی برای شست وشوی شرعی لباس ها دارند که می توان از آن ها نیز استفاده کرد.

سوالات متداول:

آیا می توان لباس نجس را در ماشین لباسشویی شست؟

بله. ابتدا عین نجاست را برطرف کنید. سپس لباس را در ماشین لباسشویی بیندازید. بهتر است پیش از شستن لباس با لباسشویی قسمتی که نجس شده است را با مایع شوینده مناسب مرطوب کنید. سپس لباس را داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

شست وشوی لباس نجس با دست بهتر است یا ماشین لباسشویی؟

بهتر است لباس نجس شده را با دست بشویید. در این صورت تمرکز بهتری روی قسمت های نجس خواهید داشت و شست وشوی دقیق تری انجام می گردد.

آبکشی شرعی ماشین لباسشویی در کدام برندهای ماشین لباسشویی انجام می گردد؟

تمامی ماشین های لباسشویی آبکشی لباس ها را به صورت شرعی انجام می دهند و احکام طهارت و پاکی کاملا در آنها رعایت می گردد. الزامی به تهیه برند خاصی وجود ندارد.

تعمیر لباسشویی بوش

تعمیر لباسشویی بوش

منبع: آچاره
انتشار: 20 خرداد 1403 بروزرسانی: 20 خرداد 1403 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1357

به "آبکشی شرعی ماشین لباسشویی چگونه انجام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبکشی شرعی ماشین لباسشویی چگونه انجام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید