36 هزار میلیارد تومان تسهیلات و اعتبارات در سفر رییس جمهور به هرمزگان اختصاص یافت

به گزارش پزشکی مدرن، استاندار هرمزگان گفت: بیش از 22 هزار میلیارد تومان در بخش اعتبارات و 14 هزار میلیارد تومان در بخش تسهیلات و یک میلیارد دلار در بخش ارزی برای هرمزگان در سفر رییس جمهور مصوب شد.

36 هزار میلیارد تومان تسهیلات و اعتبارات در سفر رییس جمهور به هرمزگان اختصاص یافت

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مهدی دوستی استاندار هرمزگان امشب در گفت وگوی ویژه خبری به بیان نکات و موضوعاتی در مورد مصوبات سفر رییس جمهور و هیأت دولت به هرمزگان پرداخت.

برگزیده ای از این اظهارات در ادامه می آید:

** کار آماده سازی مصوبات از دو ماه پیش شروع شده بود.

** بیش از 22 هزار میلیارد تومان در بخش اعتبارات و 14 هزار میلیارد تومان در بخش تسهیلات و یک میلیارد دلار در بخش ارزی مصوب شد.

** 145 مصوبه داشتیم که نشان از نگاه ویژه به هرمزگان است و حضور دو روزه ایشان در استان و حجم مصوبات نیز نشانگر این موضوع است.

** شیلات و کشاورزی، راه و زیرساخت ها، گازرسانی و خطوط انتقال، تأمین آب شهرها و روستاهای استان از عمده ترین مصوبات بود.

** بهبود شرایط مردم در منطقه ها زلزله زده دغدغه جدی ما است.

** برای از بین بردن فقر در استان، برنامه های رفاه و فقر زدایی و پیشرفت طراحی شده است. عوامل این فقر را در ارکان مختلفی قابل تعریف است. تا پیش از این بارش ها چند صد روستا را با تانکر آبرسانی می کردیم. برنامه های اشتغال در استان و بخصوص در صنایع، عمدتا بزرگ مقیاس دیده شده است و با چالش عمده بکارگیری نیروهای بومی نیز مواجهیم که با مصوبات سفر امیدواریم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

** در صنعت فولاد در همان بخش های ابتدایی که شمش هست، متوقف شده ایم ولی این می تواند به ورق و لوله و ... تبدیل گردد که می تواند هم اشتغال و هم ارزش افزوده رقم بزند.

** پل خلیج فارس قشم را ان شا الله با تهاتر با نفت تأمین اعتبار خواهیم کرد و این یک خواسته ملی است و آرزوی مردم شریف استان را باید محقق کنیم. الگویی که تعریف شده اگر مصوب گردد می تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند و 280 میلیون یورو برای آن دیده شده که 100 میلیون یوروی آن برای سال آینده دیده شده است.

** در حوزه جزایر و سواحل مکران برنامه های توسعه ای باید مبتنی بر صید و صیادی و تجارت پایدار گردد. اصلی ترین مصوبه این سفر این بود که اختیار ساماندهی این شرایط به استان داده گردد که با ایجاد سه مرکز جایگزینی ذخایر صید در استان بتوانیم بخش زیادی از شناورهای موجود را مجاز کنیم تا فرآیند صید رونق بهتری بگیرد و شاهد انضباط بخشی به شرایط صید در استان نیز باشیم.

** با تاسیس این سه مرکز جایگزینی ذخایر بدون شک خواهیم توانست شرایط صید را در استان بهبود بخشیم.

** با همدلی موجود در استان، امیدهای فراوانی به همگرایی حداکثری برای تحقق خواست مردم بوجود آمده است.

** حجم مصوبات و اعتباراتی که در این سفر نصیب هرمزگان شد، بسیار بیشتر از دیگر سفرهای رییس جمهور بود و ما به تنهایی نمی توانیم کاری انجام دهیم و باید برای برطرف فقر از استان کنار هم قرار بگیریم و بایستی نیت هایمان را صاف کنیم تا برای هرمزگان روزهای خوبی رقم بخورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1047

به "36 هزار میلیارد تومان تسهیلات و اعتبارات در سفر رییس جمهور به هرمزگان اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "36 هزار میلیارد تومان تسهیلات و اعتبارات در سفر رییس جمهور به هرمزگان اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید