یورش معترضان به خانه وزیر اقتصاد و بانک مرکزی، اعتراضات در لبنان تشدید گرفت

به گزارش پزشکی مدرن، خبرنگاران : منابع خبری از مجروح شدن چند نیروی امنیتی لبنانی درپی درگیری با معترضان و انفجار بمب در جریان اعتراضات مردمی به اوضاع نابسامان مالی کشورشان خبر دادند.

یورش معترضان به خانه وزیر اقتصاد و بانک مرکزی، اعتراضات در لبنان تشدید گرفت

به گزارش به نقل از ایسنا، تظاهرات در لبنان بار دیگر شدت گرفته و ده ها معترض در اعتراض به اوضاع نابسامان مالی و کاهش ارزش پول لبنان در مقابل خانه راؤول نعمه، وزیر اقتصاد در منطقه الاشرفیه بیروت تجمع نموده و درصدد حمله به آن بودند اما نیروهای ضد شورش مانع از این کار شدند.

خبرگزاری آناتولی گفت که طبق گفته شاهدان، معترضان لبنانی در بیروت با در دست داشتن پرچم کشورشان نسبت به تداوم سقوط مالی در لبنان ابراز خشم نموده و خواهان مجازات کسانی شدند که کشور را به این شرایط دچار نموده اند.

این شاهدان همچنین گفتند که معترضان لبنانی به حیات ساختمان بانک مرکزی در صیدا نیز یورش برده و به سمت این ساختمان سنگ پرتاب کردند اما نیروهای امنیتی با آنها مقابله کردند.

این منابع در ادامه تصریح کردند که درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان در صیدا منجر به مجروح شدن یک شهروند معترض لبنانی شد.

در همین حال، رسانه های لبنان نیز گفتند که به دنبال استقرار نیروهای ارتش لبنان در طرابلس افراد ناشناس به سمت آنها بمب پرتاب نموده و همین مساله منجر به مجروح شدن دو تن از این نیروها شد.

سایت lebanon24 در این باره گزارش داد که انفجار بمب مذکور منجر به مجروح شدن یکی از نیروهای اطلاعات و یکی از نیروهای دستگاه امنیت عمومی لبنان شد.

این سایت همچنین گفت که درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی در طرابلس منجر به مجروح شدن پنج تن از نیروهای ارتش شد.

این رسانه لبنانی همچنین از مجروح شدن پنج معترض لبنانی در جریان درگیری های طرابلس اطلاع داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 740

به "یورش معترضان به خانه وزیر اقتصاد و بانک مرکزی، اعتراضات در لبنان تشدید گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورش معترضان به خانه وزیر اقتصاد و بانک مرکزی، اعتراضات در لبنان تشدید گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید