پانته آ بهرام سفیر سرای گوهر شد

به گزارش پزشکی مدرن، تهران (پانا) - مراسم افتتاح سرای گوهر با حضور مسئولین این مرکز، پانته آ بهرام، میترا حجار و فرشته حسینی برگزار و پانته آ بهرام به عنوان سفیر سرای گوهر معرفی گشت.

پانته آ بهرام سفیر سرای گوهر شد

به گزارش روابط عمومی، مراسم افتتاح سرای گوهر یازدهمین مرکز طلوع بی نشان ها با حضور اکبر رجبی مشهود مدیرعامل جمعیت طلوع بی نشان ها، پانته آ بهرام سفیر سرای گوهر و فرانک ایمانی مدیر سرای گوهر عصر سه شنبه 29 آذر ماه برای حمایت از زنان و دختران بی سرپناه در این مرکز برگزار گشت.

رجبی در ابتدای این مراسم مطرح نمود: رویای همه ما این بود که روزی زنان بی پناه این سرزمین سرپناهی داشته باشند و امروز این امر محقق می شود. سرای گوهر یازدهمین مرکز طلوع بی نشان هاست و کارش را در اولین روز دی ماه با کمک تمام کسانی که تلاش کردند تا این ساختمان به بهره برداری برسد و پناهگاه دختران بالای 18 سالی باشد که به هر دلیلی پدر و مادر ندارند، شروع می کند.

او درباره اعلام آمادگی شهرهای دیگر برای کمک به سرای گوهر بیان نمود: از شهرهای دیگر نیز برای حمایت از سرای گوهر اعلام آمادگی کرد ه اند، به طور مثال از شهرهای قم، اصفهان، گیلان و کرج افرادی اعلام آمادگی کردند تا مرکزی در این شهرها ساخته شود و دختران ما در شهرهای خودشان مورد حمایت قرار گیرند. در انتها باید بگویم که امیدوارم در آینده تمام این دختران خودشان به راهبرانی برای حمایت از افراد دیگر تبدیل شوند.

فرانک ایمانی مدیر سرای گوهر به عنوان دیگر سخنران این مراسم گفت: جامعه هدف موسسه ما، دختران در معرض آسیب مستعد، یعنی افراد علاقه مند و انگیزه مند برای بهبود کیفیت زندگی و رشد شخصی و اجتماعی خودشان هستند.

او اضافه نمود: همه افراد جامعه پذیر هستند، اما در برخی مواقع این جامعه پذیری در محیط هایی که از هنجار خارج است، دچار چالش می شود. ما در اینجا فرایند جامعه پذیری مجددی را برای این عزیزان طرح ریزی می کنیم. به طور مثال ما در این موسسه چند دپارتمان تخصصی خواهیم داشت که هرکدام از این دپارتمان ها ابعاد مختلف سلامتی دختران را ارزیابی و برای آن برنامه ریزی می کنند تا باتوجه به استعدادها و نیازهای افراد برنامه و طرح توانمندسازی دختران را عملی کنیم.

مدیر سرای گوهر اظهار کرد: برای هر دختر در این موسسه علاوه بر حامی که در نظر گرفته شده و ممکن است صرفا حامی مالی هم نباشد، یک مدیر انفرادی هم خواهیم داشت تا پرونده هر کدام را به صورت انفرادی دنبال کند و اهداف آن ها را پیش ببرد.

او درباره بازه زمانی این پروژه حمایتی شرح داد: این پروژه دارای یک بازه زمانی یک و نیم تا دو ساله است که برنامه های بازتوانی افراد را در این مدت ارائه می کنیم و در بازه شش ماهه آخر، مرحله انتقال به زندگی خارج از مرکز را دنبال می کنیم تا افراد برای زندگی مستقل آمادگی داشته باشند.

این مددکار اجتماعی گفت: یکی دیگر از اهداف ما تهیه و تولید محتوای بومی سازی شده است، یعنی تلاش داریم به عنوان یک نقطه تمرکز، تجربیات و منابعی را در اختیار مراکزی از این دست در شهرها و منطقه ها مختلف قرار دهیم.

ایمانی در انتها از یک پروژه اجتماع محور متمرکز بر منطقه ها میانه شهری خبر داد و گفت: همچنین پروژه یک برنامه اجتماع محور مشابه سرای نور را در دست داریم که برای منطقه ها بافت میانه و میانه رو به مثبت شهری ست و می خواهیم در این پروژه برای انسجام اجتماعی، ارتقای هویت محلی و... برنامه هایی از این دست طرح ریزی کنیم. قصد داریم در این پروژه هم منابعی در اختیار دیگران و حتی دانشگاهیان قرار دهیم که در پروژه های اجتماع محور که معمولا توجه آن ها به منطقه ها پایین شهر است، هدف ما متمرکز بر بافت اجتماعی محلات و بافت های میانه باشد.

تجلیل از پانته آ بهرام به عنوان سفیر سرای گوهر

در ادامه این برنامه از پانته آ بهرام به عنوان سفیر سرای گوهر تجلیل شد.

پانته آ بهرام مطرح نمود: هر حرکتی از نقطه صفری شروع می شود، اما من اکنون این شانس را دارم که در نقطه صفر نیستم زیرا اکبر رجبی بسیار تلاش کرده است تا این مجموعه اکنون در این جایگاه قرار بگیرد و در واقع من از میانه راه به این راستا پیوسته ام.

او با اشاره به نام سرای گوهر شرح داد: معتقدم که کلمات بار دارند، در نتیجه وقتی نام جایی گوهر است یعنی به جوهر وجود آدم ها اشاره می کند، زیرا تنها چیزی که در آینده برای یک انسان باقی می ماند این است که از گوهر وجودی خود چطور استفاده کرده و از آن بهره برده است.

این بازیگر در ادامه تاکید کرد: من با این رویا به مجموعه پیوستم که تا جای ممکن تجربه های خودم در زندگی را با دختران در میان بگذارم. از طرفی معتقدم هنر در وجود همه انسان ها وجود دارد و امید من این است که با برگزاری کلاس های هنری مختلف بخش های هنرمندانه و روشن این بچه ها را از وجودشان بیرون بکشیم.

پانته آ بهرام در انتها با اشاره به فعالیت های بین المللی به عنوان سفیر سرای گوهر مطرح نمود: من به جنبه های بین المللی ماجرا هم فکر و درباره نمونه های آن تحقیق کردم که در کشورهای دیگر این نوع حمایت ها به چه صورتی انجام می شود. به طور مثال دیدم که برخی تلاش می کنند سن خروج بچه ها از بهزیستی را به 22 سال برسانند. من هم تلاش دارم با مجامع بین المللی ارتباطی برقرار شود تا از تجربیات مختلف در سراسر جهان هم بهره مند شویم.

متیرا حجار: جامعه سالم با طبیعت و زنان سالم تحقق می یابد

میترا حجار بازیگر کشورمان یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود که در سخنانی اظهار کرد: من به کاری که انجام می دهید ایمان دارم و معتقدم جامعه سالم با طبیعت و زنان سالم تحقق پیدا می کند، زیرا زنان، مادران یک جامعه هستند و ما به هر کشور پیشرفته ای که نگاه می کنیم، می بینیم که زنان قدرتمندی دارند. این توانایی در کشور ما هم وجود دارد، تنها کافی ست که دست در دست هم دهیم تا این امر محقق شود.

فرشته حسینی: آسان نیست دختر باشی و سرپناهی نداشته باشی

فرشته حسینی یکی دیگر از بازیگران کشور که برای حمایت از این مجموعه در برنامه حضور پیدا کرده بود، گفت: وقتی 10 ساله بودم به موسسه ای رفتم که در آن موسسه برای دخترانی که خانواده نداشتند یا شرایط مالی خوبی نداشتند، کلاس های مختلف برگزار می کردند. در آنجا دوستان خوبی پیدا کردم و می دانم که آسان نیست دختر باشی و سرپناهی نداشته باشی. به همین دلیل برای من افتتاح چنین مجموعه ای باارزش است که فرصت و پناهی در اختیار دختران قرار می دهد و امید آن ها برای زندگی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1020

به "پانته آ بهرام سفیر سرای گوهر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پانته آ بهرام سفیر سرای گوهر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید