واکنش حشد شعبی به عملیات ترکیه در شمال عراق

به گزارش پزشکی مدرن، به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد نیوز، حشد شعبی عراق به ترکیه هشدار داد و به طور تلویحی از واکنش اطلاع داد.

واکنش حشد شعبی به عملیات ترکیه در شمال عراق

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

محمود مرضی از فرماندهان حشد شعبی عراق امروز چهارشنبه به عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق واکنش نشان داد.

وی اضافه کرد: آنچه در شمال عراق ازحملات و بمباران های ترکیه می گذرد، حمله و تجاوز آشکار است.

این فرمانده حشد شعبی عراق اضافه کرد: حملات ادامه دارد و بمباران اراضی عراق از سوی ترکیه ادامه دار است و این بدون اطلاع دولت عراق انجام می گردد.

مرضی تاکید نمود: اگر گزندی به حشد شعبی بر اثر این حملات وارد گردد به آن واکنش نشان خواهیم داد.

این فرمانده حشد شعبی عراق گفت: سکوت دولت ادامه دارد و موضع واقعی که ابهت و شکوه عراق را حفظ کند، وجود ندارد.

لازم به ذکر است که اخیراً در مناطقی در نزدیک آمیدی، متینا و حوزه های جغرافیایی نزدیک به دهوک در اقلیم کردستان عراق، حملاتی اجرا شده است که وزارت دفاع ترکیه این حملات را با اسامی ترکیبی پنجه ـ رعد (Pençe-Şimşek) و پنجه ـ صاعقه (Pençe-Yıldırım) نام گذاری نموده است. ترکیه به دنبال کنترل ارتفاعات سوق الجیشی کیسته است.

تا به امروز چند تن از نظامیان ترکیه در عملیات نظامی اخیر علیه عناصر پ.ک.ک. در چند روز اخیر کشته شده اند.

بر اساس گزارش های رسمی منتشرشده توسط وزارت دفاع ترکیه، کوهستان های متینا، آواشین و باسیان، به شکل هوایی مورد حمله قرار گرفته است و در 3 نقطه نیز، کماندوهای ترکیه از راه هلی بُرن در منطقه مستقر شده اند.

در این گزارش ها ذکر شده است که این حملات با نام های چنگال ـ رعد و همچنین چنگال ـ صاعقه، اجرا شده و چندین سنگر، مخفیگاه زیرزمینی و قرارگاه های موقت پ.ک.ک. به دست ترکیه افتاده است.

در همین حال، رسانه های اقلیم کردستان عراق نیز اعلام نموده اند که یک نقطه کوهستانی بسیار مرتفع به نام کیسته و با ارتفاع 2300 متر از سطح دریا، مهم ترین نقطه هدف ترکیه بوده و توانسته است از راه بمباران و هلی بُرن، بخشی از نیروهای خود را در آنجا مستقر کند.

ترکیه تهدید نموده است که به سنجار حمله می نماید و پرچم خود را در آنجا به اهتزاز درمی آورد، اما واقعیت این است که حمله به سنجار، به راحتی حمله به مناطق کوهستانی تحت کنترل اقلیم کردستان عراق نیست و شرایط حاکم بر عراق، با فضای سوریه نیز تفاوت جدی دارد و ترکیه نمی تواند به جایی حمله کند که بخش مهمی از امنیت آن، توسط حشد شعبی عراق تأمین می گردد.

با این حال، ترکیه همچنان بر طبل تهدید می کوبد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 673

به "واکنش حشد شعبی به عملیات ترکیه در شمال عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش حشد شعبی به عملیات ترکیه در شمال عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید