عربشاهی: برای بازیکنان متاسفم که اعصاب و روان همه را خراب می نمایند، اتفاقات دربی زشت بود

به گزارش پزشکی مدرن، پیشکسوت پرسپولیس گفت: فکر می کنم پرسپولیس با این فرایند برای پنجمین قهرمانی پیاپی آماده می گردد.

عربشاهی: برای بازیکنان متاسفم که اعصاب و روان همه را خراب می نمایند، اتفاقات دربی زشت بود

ضیا عربشاهی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره پیروزی یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل استقلال در دربی پایتخت، گفت: این بازی خیلی فیزیکی و درگیرانه برای هر دو تیم بود. درست است که استقلال در بازی قبل مقابل ذوب آهن آن شرایط خوبی نداشت ولی به نظرم در دربی خیلی خوب وارد زمین شد. این تیم با سیستم 2-5-3 کار را آغاز کردن و به خوبی در نیمه اول روی پرسپولیس فشار وارد کرد.

وی با بیان اینکه شرایط بازی خیلی فیزیکی و جنگ اصلی در میانه میدان بود ادامه داد: ارسلان مطهری و مهدی قایدی در این ترکیب خیلی سرحال کار کردند. در نیمه اول استقلال رجحان نسبی نسبت به پرسپولیس داشت، دلیل این رجحان نیز این بود که در خط هافبک بعضی از بازیکنان پرسپولیس دوندگی لازم را نداشتند ولی برعکس در نیمه اول ریگی و مهدی پور در استقلال دوندگی خوبی داشتند. همچنین میلیچ و وریا غفوری نیز در کناره ها خوب کار کردند.

پیشکسوت پرسپولیس گفت: در نیمه دوم پرسپولیس با تعویض هایی که داشت ورق را برگرداند و رجحان را از استقلال گرفت. خوشحالم که مهاجمان پرسپولیس در این بازی خوب بودند و نزدیک به هم بازی می کردند. گلی که به ثمر نیز رسید، روی تیزهوشی شهریار مغانلو و البته فرصت طلبی آل کثیر به ثمر رسیده است. خوشحالم پرسپولیس در این بازی که درگیری زیادی داشت 3 امتیاز را گرفت.

عربشاهی درباره درگیری بازیکنان دو تیم، در طول و انتهای بازی ابراز داشت: متاسفم برای اینکه بازیکنان اینقدر درگیرانه بازی می نمایند و اعصاب و روان همه را خراب می نمایند. این برای فوتبال ما و مخصوصاً تیم های استقلال و پرسپولیس که جزو بزرگان آسیا هستند خیلی زشت است. فکر می کنم مدیران باشگاه ها و مربیان دو تیم باید دقت بیشتری روی این مسائل داشته باشند تا بازیکنان هرکاری دل شان خواست انجام ندهند.

وی توضیح داد: ماهم فوتبال بازی می کردیم ولی هیچوقت این مسائل را نداشتیم. مقابل 130 هزار تماشاگر یک کلمه زشت هم از دهن کسی بیرون نمی آمد و در زمین با هم برخورد نداشتیم. همه بازیکنان باهم رفیق بودیم ولی الان شرایط چیز دیگری را نشان می دهد. این موضوع به راس باشگاه ها برمی گردد. مدیر باشگاه و مدیر تیم باید سخت گیر باشند و با بازیکنان صحبت نمایند. بازیکنان وظیفه شان بازی کردن است ولی الان از وظیفه شان به دور هستند و این تنش ها را به وجود می آورند.

این کارشناس فوتبال با اشاره به رقابت پرسپولیس و سپاهان در صدر جدول، یادآور شد: سپاهان یک تیم نیست و به معنی واقعی کلمه یک باشگاه است. این باشگاه 95 اصول حرفه ای را و زیرساخت های خوبی دارد. سپاهان یک باشگاه کامل است و در دیگر رشته ها هم پیروز است. پرسپولیس و سپاهان هر دو شایستگی قهرمانی را دارند، البته پرسپولیس از شانس بیشتری برخوردار است.

وی گفت: از لحاظ نفری فکر نمی کنم تیمی بهتر از پرسپولیس در لیگ باشد و بازیکنان بزرگی حتی روی نیمکت این تیم حضور دارند. فکر می کنم تیم با این فرایند برای پنجمین قهرمانی پیاپی آماده می گردد. البته نباید از الان فکر قهرمانی کرد، چون سپاهان سایه به سایه می آید و این تیم نیز شایستگی قهرمانی دارد. باشگاه سپاهان مطمئناً به دنبال قهرمانی است و پرسپولیسی ها باید خیلی مراقب باشند.

عربشاهی درباره عملکرد بازیکنان پرسپولیس در دربی، بیان کرد: الان پرسپولیس بازیکنی مثل بشار یا مسلمان ندارد که برای مهاجمان بازی سازی کند. حضور این بازیکنان می تواند مهاجمان را بیشتر در موقعیت گل قرار بدهد. الان مهاجمان پرسپولیس روی خلاقیت فردی کار می نمایند و این مشکل وجود دارد. فکر می کنم اگر امید عالیشاه در زمین بود، یاری بییشتری می کرد. نوراللهی را در دربی مثل همواره ندیدم اما وحید امیری امروز، روز خوبی را پشت سر گذاشت. حرکت او از دفاع روی گل پرسپولیس موثر بود. امیری همواره در خدمت تیم است. کنعانی زادگان هم روز خوبی را سپری کرد، مخصوصاً در 15 دقیقه آخر بازی که استقلال فشار زیادی وارد کرد، این بازیکن خیلی خوب کار کرد و یکی از بهتر بازیکنان زمین بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 721

به "عربشاهی: برای بازیکنان متاسفم که اعصاب و روان همه را خراب می نمایند، اتفاقات دربی زشت بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربشاهی: برای بازیکنان متاسفم که اعصاب و روان همه را خراب می نمایند، اتفاقات دربی زشت بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید