ظریف به همتای آمریکایی: شکست حداکثری ترامپ را از یاد نبرید

به گزارش پزشکی مدرن، وزیر امور خارجه با یادآوری اینکه ایران با وجود نقض برجام از سوی آمریکا به تعهدات خود پایبند ماند، خطاب به وزیر خارجه این کشور گفت: هرگز شکست حداکثری ترامپ را از یاد نبرید.

ظریف به همتای آمریکایی: شکست حداکثری ترامپ را از یاد نبرید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف روز پنجشنبه در حساب کاربری توییتر خود با اشاره به واقعیت های برجامی خطاب به آنتونی بلینکن وزیرخارجه آمریکا نوشت: ایالات متحده برجام را نقض کرد، انتقال مواد غذایی و دارو را برای ایرانی ها مسدود کرد و پایبندان به قطعنامه 2231 شورای امنیت را مورد تنبیه قرار داد.

وی ادامه داد: اما ایران در مقابل و در طول مدت این افتضاح کریه به برجام پایبند ماند و تنها تدابیر جبرانی از قبل پیش بینی شده را اتخاذ کرد.

ظریف با طرح این پرسش که حالا چه کسی باید گام نخست را بردارد، خطاب به بلینکن یادآور شد: هرگز شکست حداکثری ترامپ را از یاد نبرید.

اآنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری گفته است رئیس جمهوری بایدن روشن کرده است که اگر ایران به اجرای کامل تعهدات خود در برجام بازگردد، ایالات متحده همان کار را خواهد کرد و از آن به عنوان سکویی برای یک توافق درازمدت تر و قوی تر شامل سایر مسایل دیگر استفاده کنیم.

بلینکن با بیان اینکه ما هنوز راه زیادی برای رسیدن به آن داریم،مدعی شده است ایران در چندین زمینه از این توافق پایبندی ندارد، آنها باید به تبعیت از تعهداتشان بازگردند و ما نگاه می کنیم که آیا عمل کرده اند یا خیر. هنوز که به این مرحله نرسیده ایم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 527

به "ظریف به همتای آمریکایی: شکست حداکثری ترامپ را از یاد نبرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف به همتای آمریکایی: شکست حداکثری ترامپ را از یاد نبرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید