سازمان جهانی بهداشت آزمایش داروهای ضد مالاریا و ایدز را برای کرونا متوقف می نماید

به گزارش پزشکی مدرن، سازمان جهانی بهداشت گفت آزمایش داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین و ترکیب دو داروی ضد ویروس ایدز را برای درمان بیماران کووید-19 بستری شده متوقف می نماید.

سازمان جهانی بهداشت آزمایش داروهای ضد مالاریا و ایدز را برای کرونا متوقف می نماید

به گزارش خبرنگاران کمیته اجرایی بین المللی کارآزمایی یگانگی (Solidarity) سازمان جهانی بهداشت درباره درمان های بیماری کووید-19 می گوید با توجه به شواهد موجود درباره مقایسه هیدروکسی کلروکین با درمان استاندارد و ترکیب دو داروی ضد ایدز لوپیناویر/ریتوناویر با درمان استاندارد، توصیه نموده است این دو بخش این کارآزمایی متوقف گردد.

نتایج این کارآزمایی مقدماتی نشان داد هیچکدام از این دو گزینه دارویی باعث کاهش در میزان مرگ ومیر بیماران بستری شده کووید-19 در مقابل مراقبت استاندارد نمی شوند.

نتایج مقدماتی شواهد درباره افزایش مرگ ومیر در بیمارانی که این داروها را دریافت می کردند، هم به دست نداده است. اما بعضی از نشانه ها درباره ملاحظات درباره ایمنی این داروها بر اساس یافته های آزمایشگاهی در کارآزمایی های دیگر درباره آنها به دست آمده است.

البته این تصمیم فقط برای بیماران بستری شده کووید-19 در کارآزمایی یگانگی گرفته شده است و بر سایر آنالیز هایی که این داروها در بیماران بستری نشده یا برای پیشگیری پیش یا پس از در معرض قرار دریافت به ویروس کرونا ارزیابی می نمایند، تاثیری ندارد.

قبلا یک آنالیز در آمریکا و کانادا هم نشان داده بود که هیدروکسی کلروکین در پیشگیری از عفونت با ویروس کرونا در افرادی که در تماس بیماران کووید-19 بوده اند، تاثیر نداشته است. همچنین نتایج یک آنالیز در آمریکا نشان داده بود که ترکیب این دو داروی ضد ویروس ایدز در درمان بیماران بدحال کووید-19 بی تاثیر هستند.

  • هیدروکسی کلروکین در پیشگیری از کرونا بی تاثیر است

  • نتایج یک آنالیز جدید: داروهای ضد ویروس ایدز در بیماران بدحال دچار کرونا بی تاثیر هستند

نتایج مقدماتی کارآزمایی یگانگی برای انتشار پس از بازبینی کارشناسان مستقل در نشریات علمی آماده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 144

به "سازمان جهانی بهداشت آزمایش داروهای ضد مالاریا و ایدز را برای کرونا متوقف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت آزمایش داروهای ضد مالاریا و ایدز را برای کرونا متوقف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید