روسیه: واکسن اسپوتنیک مقابل کرونای دلتا اثربخشی 90 درصدی دارد

به گزارش پزشکی مدرن، مقام های بهداشتی روسیه با اعلام موثر بودن هر سه واکسن کرونای ساخت روسیه، بر اثرپذیری حدود نود درصدی واکسن اسپوتنیک علیه سویه دلتای کرونا خبر دادند.

روسیه: واکسن اسپوتنیک مقابل کرونای دلتا اثربخشی 90 درصدی دارد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مدیر تحقیقات و پیشگیری مرکز تحقیقات پزشکی ملی روسیه سه شنبه گفت که هر سه واکسن ویروس کرونا ساخت این کشور برابر این بیماری موثر است.

به گزارش خبرگزاری تاس این مقام روس در یک نشست مطبوعاتی گفت: هر سه واکسن کرونای ساخت روسیه ایمن هستند و مصونیت برابر این بیماری را تضمین می نمایند.

واکسیناسیون گسترده در روسیه از 18 ژانویه شروع شد. شهروندان روسی می توانند یکی از سه واکسن اسپوتنیک وی، اپیواکرونا یا کوییاک را رایگان استفاده نمایند. روسیه بعلاوه اعلام نموده واکسن اسپوتنیک وی حدود 90٪ برابر ویروس کرونای دلتا موثر است.

خبرگزاری رویترز به نقل از دنیس لوگونوف معاون موسسه تحقیقاتی گامالیا به اثر بخشی بالای واکسن اسپوتنیک علیه سویه دلتای کرونا اطلاع داد. لوگونوف گفت که کارآیی واکسن اسپوتنیک برابر سویه دلتا بر اساس اطلاعات سوابق پزشکی و سوابق واکسیناسیون محاسبه شده است.

کرونای نو یکی از هفت نوع ویروس شناخته شده کرونا است که باعث ایجاد بیماری در انسان می گردد. چهار گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می نمایند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می گردد.

سازمان دنیای بهداشت بعد از ابتلای بیش از 121 هزار نفر در سراسر دنیا به این بیماری آن را همه گیر دنیای اظهار داشت. تا کنون بیش از 181 میلیون نفر در دنیا به این ویروس مبتلا شده و نزدیک به 4 میلیون نفر جانشان را بر اثر آن از دست داده اند.

آنتونی فائوچی متخصص ارشد بیماری های عفونی آمریکا می گوید، شدت سرایت سویه دلتای کرونا بدون شک بیشتر از نسخه اصلی کووید 19 است و اضافه نمود که با افزایش شدت بیماری همراه است.

فائوچی گفت، سویه دلتا اکنون حدود 20 درصد از کل موارد نو در ایالات متحده را تشکیل می دهد، در حالی که این رقم 10 درصد در حدود دو هفته پیش بود و افزایش موارد ابتلا به ویروس درباره اثربخشی واکسن کرونا در مقابل گونه دلتا ابهاماتی ایجاد می نماید که به تحقیق بیشتر نیاز است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 755

به "روسیه: واکسن اسپوتنیک مقابل کرونای دلتا اثربخشی 90 درصدی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: واکسن اسپوتنیک مقابل کرونای دلتا اثربخشی 90 درصدی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید