خبرنگاران ارتش یمن پایگاه هوایی عربستان را هدف قرار داد

به گزارش پزشکی مدرن، تهران - خبرنگاران - سخنگوی نیروهای مسلح یمن پنجشنبه شب از حمله موشکی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی به پایگاه هوایی عربستان در جنوب این کشور در واکنش به افزایش حملات هوائی ائتلاف سعودی به خاک یمن اطلاع داد.

خبرنگاران ارتش یمن پایگاه هوایی عربستان را هدف قرار داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، یحیی سریع گفت: یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط عربستان را با یک فروند موشک بالستیک هدف قرار داد و این موشک با دقت به هدف خود اصابت کرد.

وی اضافه نمود: این حمله در پاسخ به افزایش حملات اخیر ائتلاف سعودی به خاک یمن انجام شد.

در همین حال المسیره گزارش داد، در ادامه حملات هوایی ائتلاف سعودی به استان مأرب، جنگنده بمب افکن های عربستان طی ساعات گذشته در 25 نوبت شهرستان صرواح واقع در این استان را بمباران کردند.

حملات هوایی به استان مأرب درحالی صورت می گیرد که نیروهای ارتش یمن وکمیته های مردمی بر اردوگاه راهبردی کَوفَل که یکی از بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در غرب شهر مأرب محسوب می گردد، مسلط شدند.

کارشناسان معتقدند که نیروهای مبارز یمن با تسلط بر این اردوگاه نظامی در حقیقت در آستانه تسلط بر کل شهر مأرب قرار گرفته است، لذا این دستآورد نظامی بسیار حائز اهمیت است.

پیش تر نیز سخنگوی نیروهای مسلح یمن به تازگی اعلام نموده که نیروهای یمنی فرودگاه نظامی ابها در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان را هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 558

به "خبرنگاران ارتش یمن پایگاه هوایی عربستان را هدف قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ارتش یمن پایگاه هوایی عربستان را هدف قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید