جنجال جمع آوری اطلاعات بیومتریک کاربران در مکزیک

به گزارش پزشکی مدرن، قانون جمع آوری اطلاعات اثرانگشت و چشم کاربران موبایل در مکزیک جنجال برانگیز شده و اکنون قانونگذار حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران میخواهد با آن مقابله کند.

جنجال جمع آوری اطلاعات بیومتریک کاربران در مکزیک

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

سازمان حفاظت از اطلاعات مکزیک تصمیم دارد قانون جدید و جنجال برانگیزی را به چالش بکشد که طبق آن شرکت های مخابراتی موظف هستند اطلاعات بیومتریک کاربران را جمع آوری نمایند. این سازمان معتقد است چنین اقدامی، حریم شخصی کاربران را نقض می نماید.

قانون مذکور در ماه آوریل با هدف کاهش جرایمی مانند اخاذی و آدم ربایی تصویب شد تا به این ترتیب مجرمان نتوانند هنگام خرید موبایل های جدید هویت خود را مخفی نگه دارند.

اما اکنون انستیتو ملی شفافیت، دسترسی به اطلاعات و حفاظت از اطلاعات شخصی مکزیک (INAI) میخواهد با اجرای قانون مقابله کند.

آدریان آلکالا یکی از کمیسیونر های INAI در این باره می گوید: پیگرد قانونی جرایم یکی از نگرانی های همه قانونگذاران است و دولت مسئولیت تأمین امنیت ساکنان را برعهده دارد. اما چنین انگیزه ای برای محدود کردن آزادی انسان ها و حقوق افراد کافی نیست.

براساس قانون تصویب شده شرکت های مخابراتی باید اطلاعات بیومتریک مربوط به اثر انگشت یا چشم مشتریان را جمع آوری و در مخزنی با مدیریت قانونگذار مخابرات مکزیک ذخیره نمایند. از این اطلاعات برای تحقیقات جنایی استفاده می گردد.

هفته گذشته یک قاضی مکزیکی اجرایی شدن بخشی از قانون مذکور را متوقف کرد زیرا اگر مشتریان تمایلی برای به اشتراک گذاری اطلاعات خود نداشته باشند، آنها را در معرض خطر قرار می دهد و خطوط تلفن آنها لغو می گردد. اما بخش دیگر قانون که مربوط به ایجاد سامانه ثبت است، همچنان فعالیت می نماید.

هرچند 155 کشور دنیا اطلاعات مربوط به ثبت موبایل را حفظ می نمایند، اما فقط 8 درصد آنها درخواست جمع آوری اطلاعات بیومتریک را دارند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 683

به "جنجال جمع آوری اطلاعات بیومتریک کاربران در مکزیک" امتیاز دهید

1 کاربر به "جنجال جمع آوری اطلاعات بیومتریک کاربران در مکزیک" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال جمع آوری اطلاعات بیومتریک کاربران در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید