جزییات حکم حبس شهیندخت مولاوردی، معاون پیشین روحانی

به گزارش پزشکی مدرن، در سرانجام رسیدگی به اتهامات شهیندخت مولاوردی معاون سابق امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران وی مجرم شناخته و به حبس محکوم شد.

جزییات حکم حبس شهیندخت مولاوردی، معاون پیشین روحانی

محکومیت مولاوردی بدوی بوده و به او ابلاغ شده که شامل که شامل 2 سال حبس تعزیری بابت در اختیار قرار دادن اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده با پوشش مسؤولین نظام و با هدف برهم زدن امنیت کشور و 6 ماه حبس تعزیری به دلیل فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شهیندخت مولاوردی مهرماه سال جاری در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار گردید. در این جلسه که با حضور وکیل مدافع متهم، نماینده حقوقی معاونت حقوقی ریاست جمهوری و نماینده دادستان برگزار گردیده است، دو اتهامِ در اختیار قرار دادن اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده با پوشش مسوولان نظام با هدف برهم زدن امنیت کشور به وسیله انعقاد قرارداد با صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و فعالیت تبلیغی علیه نظام به مولاوردی تفهیم شد.

او پیش تر نیز در دادگاه کیفری 2 تهران به اتهام تشویق به فساد و فحشا و ترغیب افراد به انحرافات جنسی مستوجب تعزیر، مجرم شناخته شده و محکومیتش صادر شده بود.

واکنش مولاوردی به خبر محکومیتش

مولاوردی درباره خبر محکومیتش گفت حکم دادگاه بدوی است و امروز ابلاغِ حضوری شده است. او اضافه کرد: تا 20 روز فرصت تجدیدنظر داریم و درخواست تجدیدنظر می کنم.

شهیندخت مولاوردی که طرح این اتهامات و تشکیل پرونده علیه خودش را خلاف قانون می داند، روز 23 تیرماه سال جاری در نامه ای سرگشاده به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، شیوه اطلاع رسانی درباره پرونده قضایی خود انتقاد کرد.

مولاوردی کیست؟

شهیندخت مولاوردی حقوق دان، فعال سیاسی اصلاح طلب، پژوهشگر و فعال امور زنان، دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان، مسئول کمیته حقوقی ائتلاف اسلامی زنان است. او معاون سابق امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در دولت یازدهم و دستیار سابق رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در دولت دوازدهم بود.

مولاوردی از معدود چهره های اصلاح طلب دولت روحانی به حساب می آمد و عملکردش همواره با حواشی زیادی همراه بود. همین حواشی باعث شد که نهایتا در خاتمه دولت یازدهم از معاونت امور زنان کنار گذاشته و به عنوان دستیار رییس جمهور در امور شهروندی منصوب گردد، اما او خود پس از گذشت یک سال در آذر ماه سال 97 به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان از این سمت استعفا کرد.

مولاوردی در دوران حضورش در دولت از منتقدان جدی ازدواج دختران نوجوان، ممنوعیت حضور زنان در استادیوم ها و... بود. اردیبهشت ماه سال جاری توئیتی از او درباره روز جهانی خانواده خبرساز شده بود.

همچنین اظهار نظر او درباره قتل رومینا اشرفی توسط پدرش هم سروصدای زیادی به پا کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 419

به "جزییات حکم حبس شهیندخت مولاوردی، معاون پیشین روحانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات حکم حبس شهیندخت مولاوردی، معاون پیشین روحانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید