ثبت نام مرحله دوم وام بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش پزشکی مدرن، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی از ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان اطلاع داد و گفت: جلسه ای برای آنالیز و برطرف مسائل پرداخت وام تشکیل می گردد.

ثبت نام مرحله دوم وام بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، عادل دهدشتی در مورد وام ضروری بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: سال گذشته اعتبار وام ضروری بازنشستگان تأمین اجتماعی 200 میلیارد تومان بود اما سال جاری این مبلغ 5 برابر شده یعنی به 2 هزار میلیارد تومان رسیده است و 400 هزار نفر می توانند از وام 5 میلیون تومانی بهره مند شوند.

وی گفت: این اعتبار در دو مرحله پرداخت و توزیع می گردد مرحله اول 350 میلیارد تومان بود که نیمه اول سال جاری در قالب تسهیلات وام پرداخت شد و مرحله دوم نیز با توجه به شرایط خاص کرونایی به وسیله سامانه ای که طراحی شده پرداخت خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی تاکید نمود: بازنشستگان می توانند بدون مراجعه به بانک برای دریافت وام ضروری در سامانه ای که طی هفته جاری اعلام خواهد شد، ثبت نام و برای دریافت وام اقدام نمایند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر کانون ها، درخواست دستی و مراجعه به شعب نیست.

وی در مورد بازنشستگانی که در اولویت دریافت وام هستند، گفت: سهمیه هر استان معین شده و به نسبت تعداد بازنشستگان و افرادی که در سنوات گذشته وام دریافت نکرده اند، وام ضروری پرداخت می گردد.

دهدشتی در پاسخ به این سوال که ارائه وام به بازنشستگان تأمین اجتماعی شرط سنی دارد یا خیر، گفت: خیر شرط سنی در این خصوص اعلام نشده است. گزارش هایی در مورد بعضی سختگیری ها به ما رسیده که قرار است جلسه ای با مسئولان بانک برگزار و این موارد را آنالیز و نسبت به برطرف آنها اقدام کنیم.

وی اضافه نمود: شرایط بازنشستگان را درک می کنیم و قصد یاری و ارائه تسهیلات به آنها را داریم به همین دلیل نمی خواهیم که برای دریافت وام دچار مشکل شوند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی در مورد مبلغ وام نیز گفت: برای پرداخت وام به بازنشستگان با کانون عالی بازنشستگان جلساتی برگزار گردید و تصمیم نهایی برای پرداخت و مبلغ وام گرفته شد و نظر کانون عالی بازنشستگان این بود که با توجه به مسائل فعلی و شرایط جامعه تعداد بیشتری از بازنشستگان از این تسهیلات برخوردار شوند.

وی ادامه داد: تمام کوشش خود را برای ارائه تسهیلات به بازنشستگان انجام می دهیم و امیدواریم بتوانیم سال آینده این خدمت را افزایش دهیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 254

به "ثبت نام مرحله دوم وام بازنشستگان تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام مرحله دوم وام بازنشستگان تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید