بانک قرض الحسنه مهر ایران، پرداخت 900 هزار تسهیلات در کرونا

به گزارش پزشکی مدرن، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: این بانک در دوران شیوع بیماری کرونا بیش از 900 هزار فقره تسهیلات به ارزش 95 هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران، پرداخت 900 هزار تسهیلات در کرونا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری خبر داد: تنها از ابتدای اسفند سال 1398 تا نیمه تیر ماه سال جاری که کشور با شیوع بیماری کرونا روبرو بود، این بانک بیش از 900 هزار فقره تسهیلات به ارزش 95 هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است. بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده تسهیلات پرداختی بانک در سال جاری نیز به سه میلیون فقره می رسد.

وی همچنین گفت: بانک مهر ایران از سال 1396 تا 1398 به ترتیب 751 هزار، یک میلیون و 230 هزار و دو میلیون و 279 هزار فقره تسهیلات به ارزش 82 هزار، 130 هزار و 220 هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است. تعداد تسهیلات پرداختی از سوی بانک مهر ایران، در سال 1397 و 1398 به ترتیب 63 و 83 درصد نسبت به سال قبل از خود افزایش یافته است. مبلغ تسهیلات پرداختی نیز در این دو سال به ترتیب 59 و 72 درصد نسبت به سال پیش از خود با افزایش روبرو بوده است.

اکبری یادآوری کرد: این بانک تمام منابع خود را بر اساس عقد قرض الحسنه جذب کرده و بر اساس همین عقد نیز تسهیلات خود را پرداخت کند. این بانک تنها 5 درصد منابع قرض الحسنه کشور را در اختیار دارد، اما 25 درصد تسهیلات قرض الحسنه را پرداخت می کند.

مدیرعامل بانک مهر ایران خبر داد: این بانک اکنون نزدیک به 9 میلیون نفر مشتری دارد که نزدیک به یک میلیون و 800 هزار نفر از این تعداد در سال 1398 به جمع مشتریان بانک اضافه شده اند. تنها در سه ماه ابتدایی سال جاری نزدیک به 400 هزار نفر، مشتری بانک مهر ایران شده اند. تعداد مشتریان بانک مهر ایران در سه سال گذشته به طور متوسط حدود 40 درصد در هر سال افزایش داشته است.

وی در رابطه با اقدامات اجرا شده از سوی بانک مهر ایران برای تسهیل فرآیند پرداخت تسهیلات، گفت: امکان درخواست تسهیلات به صورت آنلاین را فراهم شده است. مشتریان بانک مهر ایران برای دریافت تسهیلات، تنها یک بار نیاز به مراجعه به شعبه دارند و آن هم هنگام معرفی ضامن و ارائه مدارک است. همچنین حذف ضامن برای پرداخت تسهیلات و ارائه تسهیلات بر اساس اعتبارسنجی مشتریان نیز به طور آزمایشی در حال انجام است.

مدیرعامل بانک مهر ایران در خاتمه یادآوری کرد: این بانک همچنین فراتر از وظایف خود و در قالب مسئولیت اجتماعی، اخیراً با تخصیص بخشی از بودجه تبلیغاتی خود، 500 هزار خانه روستایی در سطح سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام را تحت پوشش بیمه حوادث درآورد که این کار نیز تقدیر مسئولان مختلف کشوری و استانی از جمله معاون پارلمانی رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار سیستان و بلوچستان را در پی داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 152

به "بانک قرض الحسنه مهر ایران، پرداخت 900 هزار تسهیلات در کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک قرض الحسنه مهر ایران، پرداخت 900 هزار تسهیلات در کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید