افزایش ابتلاهای خانوادگی به کرونا در کشور ، پیش از بدحال شدن، به مراکز درمانی بروید

به گزارش پزشکی مدرن، معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به بهبود شرایط پذیرش بیماران کرونا در بیمارستانها و ظرفیت های ایجاد شده در این زمینه، در عین حال تاکید کرد که بیماران دارای علامت، قبل از بدحال شدن جهت درمان به بیمارستان مراجعه کنند.

افزایش ابتلاهای خانوادگی به کرونا در کشور ، پیش از بدحال شدن، به مراکز درمانی بروید

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی با اشاره به فرایند روبه رشد بیماری کرونا در کشور، گفت: از دو هفته قبل فرایند رو به رشد افزایش بستری در بیمارستان ها را شاهد هستیم که این موضوع همزمان با افزایش مراجعان سرپایی رخ داد. عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی عده ای سبب شد تا حتی آنهایی که رعایت کردند هم گرفتار بیماری شوند.

افزایش ابتلاهای خانوادگی به کرونا در کشور

وی با اشاره به بروز شکل جدیدی از ابتلا به کرونا در کشور، اظهار کرد: در این شرایط ابتلاهای خانوادگی به کرونا افزایش یافته است و همزمان دو تا 3 نفر از اعضای یک خانواده درگیر می شوند. این موضوع بیانگر آن است که شرایط قرنطینه خانگی بیماران به درستی رعایت نشده است. ممکن است عده ای به شکل خفیف به کرونا مبتلا شوند و نیاز به بستری در بیمارستان نداشته باشند اما، باید در منزل نکات بهداشتی را رعایت کنند تا بیماری را به سایر اعضای خانواده انتقال ندهند.

علت افزایش مراجعات بدحال کرونا به بیمارستانها

جان بابایی افزود: یکی از دلایل اینکه طی دو تا سه هفته گذشته مراجعان بیمارستانی بدحال افزایش یافتند این بود که دیرتر به بیمارستان ها مراجعه کردند. درست است که بیماران با داشتن فرایند درمانی مناسب شانس بهبود خوبی دارند، اما باید در زمان مناسب به مراکز درمانی مراجعه کنند.

بهبود شرایط پذیرش بیماران کرونا در بیمارستانها

وی با اشاره به اینکه شرایط پذیرش بیمارستان ها این هفته نسبت به هفته گذشته بهتر شده است، شرح داد: با حمایت های دولت و وزیر محترم بهداشت شرایط خوبی برای بیماران فراهم کرده ایم و تخت نیز به اندازه کافی وجود دارد و برای تامین اکسیژن نیز فعالیت خوبی اجرا شده است. از مردم می خواهیم به هیچ عنوان استرس نداشته باشند. در حال حاضر در تهران بیش از 4 برابر ظرفیت فعلی بیماران کرونایی ما ظرفیت بستری داریم.

وی افزود: تا خاتمه سال نیز 11هزار تخت به ناوگان تخت های بیمارستانی کشور اضافه می شود که این تعداد به صورت توسعه ای و یا با ساخت بیمارستان جدید تامین می شود.

تیم پزشکی دچار فرسایش شده است

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به فرسودگی کادر درمان، تاکید کرد: تیم پزشکی دچار فرسایش شده است اما در عین حال تجربیات خوبی به دست آورده اند. مراقبتهای بیمارستانی خوبی داریم و مردم نگران نباشند.

پیش از بدحال شدن، به مراکز درمانی بروید

وی تاکید کرد: اولویت اول بیمار نشدن افراد است اما اگر بیمار شوند بهتر است پیش از بدحال شدن به مراکز درمانی بفرایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 306

به "افزایش ابتلاهای خانوادگی به کرونا در کشور ، پیش از بدحال شدن، به مراکز درمانی بروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ابتلاهای خانوادگی به کرونا در کشور ، پیش از بدحال شدن، به مراکز درمانی بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید