اعلان قرمز متهمان فراری پرونده طبری صادر شد

به گزارش پزشکی مدرن، پرونده اکبر طبری 5 متهم فراری دارد که برای تمام آن ها اعلان قرمز صادر شده است.

اعلان قرمز متهمان فراری پرونده طبری صادر شد

به گزارش خبرنگاران، رسیدگی به پفراینده اکبر طبری به همراه 21 متهم دیگر از هفته های پیش در شعبه پنجم دادگاه ویژه کیفری یک و به ریاست قاضی بابایی آغاز شده است.

در این پفراینده که متهم ردیف اول آن معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه است، متهمان متعددی از مفسدان اقتصادی، قاضی سابق اجرای احکام، بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه، وکیل دادگستری، کارشناس دادگستری، کارمند وقت معاونت اجرایی و متهمان دیگر به چشم می خورند.

البته افراد نام آشنایی هم در پفراینده اکبر طبری حضور دارند از غلامرضا منصوری قاضی سابق اجرای احکام تا بیژن قاسم زاده بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه افرادی هستند که با همدستی اکبر طبری اقدامات ناصواب بسیاری را انجام داده اند.

یکی از مهمترین محور های اتهام اکبر طبری و همدستان او در این پفراینده ارتشاء و مشارکت در شبکه چند نفری است متهمان این پفراینده هرکدام به روش های متعدد رشوه ها را دریافت کرده اند، اما هم اکنون تعدادی از آن ها متواری شده اند.

متهمان فراری پفراینده طبری چه کسانی هستند؟

از 22 متهم این پفراینده هم اکنون پنج تن آن ها از کشور متواری شده اند و به جز غلامرضا منصوری که با انتشار فیلمی خبر بازگشت خود به ایران را داد و سپس توسط پلیس اینترپل در رومانی دستگیر شد از سایر متهمان هنوز خبری موجود نیست.

حسن نجفی، مصطفی نیازآذری، مجید انوشه، غلامرضا منصوری و نادر شریف نجار افرادی هستند که پس از دستگیری طبری از کشور فرار کردند.

حسن نجفی متهم ردیف دوم پفراینده با دستگیری متهم اصلی پفراینده به خارج از کشور متواری شد و هنوز اطلاعاتی از او وجود ندارد.

مصطفی نیازآذری هم که متهم ردیف پنجم است پس از دستگیری اکبر طبری از کشور خارج شد و بر اساس اطلاعات موجود او که متهم پفراینده مفاسد اقتصادی بوده برای آنکه بتواند از کشور خارج گردد و حکم برائت خود را از دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی بگیرد 15 قطعه زمین به اضافه یک ویلا به اکبر طبری تحت عنوان رشوه داده است.

دستگیری غلامرضا منصوری در رومانی

محمد انوشه که هم اکنون از کشور فرار کرده و ساکن آلمان است موجبات تحقق بزه ارتشاء را از طریق ارتباط میان جلیل سبحانی و اکبر طبری فراهم آورده، اما هنوز دستگیر نشده و در جلسات دادگاه حضور ندارد.

اما یکی از افرادی که طی چند روز اخیر خبر های متعددی از او منتشر شد متهم ردیف نهم پفراینده یعنی غلامرضا منصوری است او که 500 هزار یورو رشوه گرفته و از کشور فرار کرده و به آلمان رفته پس از آن که اولین جلسه رسیدگی به پفراینده اکبر طبری برگزار گشت با انتشار فیلمی از خود در فضای مجازی مدعی شد که خود را به سفارت معرفی می کند و به ایران باز می گردد، اما با گذشت چند روز این کار را انجام نداد و سپس پلیس اینترپل او را در رومانی دستگیر کرد، اما به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا و از آنجایی که پرواز صورت نمی گیرد متهم هنوز به کشور بازنگشته است.

متهم ردیف 22 شخصی به نام نادر شریف نجار است که پس از دستگیری اکبر طبری از کشور متواری شد او در پرداخت رشوه به بیژن قاسم زاده به مبلغ 28 میلیارد ریال متهم است و معین نیست که هم اکنون در کدام کشور حضور دارد.

اما بلافاصله پس از صدور کیفرخواست برای این متهمان و به درخواست قوه قضاییه پلیس اینترپل ایران برای تمام متهمان فراری پفراینده اعلان قرمز صادر کرد و پلیس در صدد دستگیری آن ها در کشور های دیگر است.

متهمان پفراینده اکبر طبری تحت تعقیب پلیس

روز یکشنبه هم سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس بین الملل ناجا درباره جزئیات دستگیری غلامرضا منصوری گفت: بر اساس اعلام قوه قضاییه مبنی بر تحت تعقیب بودن نامبرده پلیس اینترپل برای این فرد اعلان قرمز صادر کرد و او در پایتخت رومانی شناسایی و دستگیر شد.

هم اکنون پلیس اینترپل در صدد دستگیری این پنج متهم فراری پفراینده اکبر طبری است و بلافاصله پس از شناسایی سایر متهمان پفراینده آن ها هم دستگیر می شوند و در صورت دستگیری فرایند انتقال و استرداد این متهمان در روز های آینده انجام می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 110

به "اعلان قرمز متهمان فراری پرونده طبری صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلان قرمز متهمان فراری پرونده طبری صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید