شروع فروش فوق العاده سایپا از هفته آینده

به گزارش پزشکی مدرن، به گزارش خبرنگاران، طبق اعلام گروه خودروسازی سایپا، عباس قاسمی در تشریح تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت و گروه خودروسازی سایپا براساس اجرای شیوه های جدید فروش خودرو گفت: در شیوه جدید کمرنگ کردن نقش واسطه گران و ایجاد سازوکار شناسایی و عرضه به مصرف کننده واقعی خودرو در صدر اولویت های سایپا واقع شده است. به همین دلیل، علاوه بر اقدامات سابق، محدودیت های جدیدی نیز در نظر گرفته شده است.

شروع فروش فوق العاده سایپا از هفته آینده

وی اضافه نمود: ثبت نام فقط یک خودرو با کد ملی منحصر به فرد، سن بالای 18 سال، فاصله زمانی تا آخرین خرید خودرو از سایپا و ایران خودرو، در رهن بودن خودرو تا یک سال به واسطه اعطای تسهیلات و عدم امکان صلح از جمله اقداماتی بود که سایپا پیشتر برای جلوگیری از واسطه گری انجام داده اما در سیستم جدید فروش محصولات، علاوه بر حفظ شرایط قبلی، محدودیت های جدیدی نیز اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول در گروه خودروسازی سایپا در رابطه با این محدودیت های جدید، اعلام نمود: با همکاری سازمان توسعه تجارت سامانه احراز اطلاعات فردی موسوم به امتا راه اندازی شده تا با استفاده از آن، معینات شناسنامه ای، شماره حساب بانکی و شماره تلفن همراه متقاضیان خرید خودرو را با هم مطابقت دهیم؛ چرا که لازم است اطلاعات هویتی و کد ملی متقاضی با شماره حساب واریز وجه مطابقت کامل داشته باشد تا امکان بازگشت پول به حساب مشتریان در صورت عدم انتخاب در قرعه کشی فراهم باشد.

قاسمی در تشریح فرآیند فروش فوق العاده محصولات سایپا اظهار کرد: در اجرای این طرح ابتدا متقاضیان ثبت نام خودرو به وب سایت رسمی گروه خودروسازی سایپا مراجعه نموده و با درج معینات کامل، مراحل پیش ثبت نام را انجام داده و نام کاربری و رمز ورود به سامانه دریافت می نمایند. سامانه امتا طی یک هفته و به صورت اتوماتیک، ثبت نام های اجرا شده و اطلاعات مشتریان را آنالیز و راستی آزمایی می نماید.

وی اضافه نمود: پس از این مرحله، متقاضیان یک هفته فرصت دارند تا 50 درصد از مبلغ خودرو موردنظر خود را به حساب سایپا واریز نمایند؛ پس از یک هفته فرایند ثبت نام متوقف شده و قرعه کشی برای تخصیص خودرو به مشتریان با حضور نمایندگانی از سازمان های ذی ربط و دستگاه های نظارتی از طریق نرم افزار انجام خواهد شد. پس از انجام قرعه کشی اسامی منتخبین توسط مبادی رسمی اطلاع رسانی گروه سایپا اعلام خواهد شد و آن ها تا یک هفته فرصت داشته تا 50 درصد به جامانده مبلغ خودرو را واریز نموده و برای نهایی شدن فرآیند خرید خودرو خود، تکمیل وجه نمایند.

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا با بیان اینکه خودرو کسانی که در قرعه کشی برنده می شوند، سه ماه پس از تکمیل وجه تحویل داده خواهد شد، اظهار کرد: مبلغ پرداختی کسانی که در قرعه کشی برنده نشده اند نیز طی یک هفته پس از معین شدن نتایج، به حساب متقاضیان بازگردانده خواهد شد و به همین دلیل لازم است که پرداختی اولیه از حسابی باشد که متعلق به متقاضی اصلی خرید خودرو است.

قاسمی در رابطه با تعداد خودروهایی که در هر مرحله از فروش فوق العاده سایپا به مشتریان عرضه می شوند، گفت: براساس توافق های انجام شده، خودروسازان می توانند تا سقف 40 درصد از فراوریات روزانه خود را به صورت فروش فوق العاده عرضه نمایند و 60 درصد به جامانده نیز به ایفای تعهدات گذشته و همچنین طرح های پیش فروش اختصاص خواهد یافت.

منظور از طرح فروش فوق العاده این است که دیگر فروش محصولات خودرویی با شیوه قبلی که روزانه سایت خودروسازان باز و تا زمان تکمیل ظرفیت مشتریان خودرو ثبت نام می کردند و ظرف مدت یک ماه خودروها تحویل داده می شد، وجود ندارد. در این شیوه جدید، ثبت نام محصولات به صورت هفتگی خواهد بود. متقاضیان با دریافت کدکاربری و رمز عبور و با پرداخت 50 درصد از مبلغ خودروی انتخابی ظرف همان یک هفته، ثبت نام نموده و اطلاعاتشان مورد آنالیز قرار می گیرد. چنانچه تقاضا بیش از میزان درصد درنظر گرفته شده از فراوری روزانه شرکت ها برای فروش فوق العاده باشد، قرعه کشی اجرا شده و افراد منتخب قرعه کشی ظرف یک هفته پس از اعلام اسامی، مبلغ به جامانده را واریز و تکیمل وجه می نمایند. سپس سه ماه بعد خودرو تحویل داده می گردد.

متقاضیانی هم که در قرعه کشی، اسامی آن ها انتخاب نشده باشد، 50 درصد اولیه واریزی به حسابشان برگشت داده خواهد شد.

علاوه براین در شرایطی که سه روز گذشته در جلسه ستاد تنظیم بازار، رئیس شورای رقابت اعلام نمود که قیمت خودروهای ایران خودرو و سایپا بر اساس دستورالعمل جدید این شورا از فردای آن روز (23 اردیبهشت) مشخص و اعلام خواهد شد؛ اما این وعده هنوز عملی نشده و تا این لحظه جز چهار خودروی گروه سایپا هیچ نرخی برای خودروها اعلام نشده است.

براین اساس برای چهار مدل از محصولات گروه سایپا قیمت ها بدین توضیح است که پراید 111، 42 میلیون و 100 هزار تومان، ساینا 59 میلیون و 800 هزار تومان، تیبا صندوقدار 52 میلیون تومان و تیبا 2 (تیبا هاچ بک) 59 میلیون تومان مشخص قیمت شده اند.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 48

به "شروع فروش فوق العاده سایپا از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فروش فوق العاده سایپا از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید